امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136326
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر یونان امروز با اشاره به احتمال پیروزی حزب چپگرای سیریزا مورد حمایت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر یونان امروز با اشاره به احتمال پیروزی حزب چپگرای سیریزا مورد حمایت مردم این کشور در انتخابات پارلمانی آینده یونان، ادامه حضور این کشور در اروپا را موضوع اصلی انتخابات زودهنگام آتی خواند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «آنتونیس ساماراس» نخست‌وزیر یونان امروز سه‌شنبه در اظهاراتی با اشاره به احتمال پیروزی حزب چپ «سیریزا» در انتخابات پارلمانی آتی این کشور اعلام کرد: «موضوع و محور انتخابات زودهنگام پارلمانی که قرار است 25 ژانویه آینده برگزار شود، ادامه حضور یونان در اروپاست.باید با مسئولیت وارد نبرد انتخابات شد چرا که حضور یونان در اروپا به این مبارزه بستگی دارد.»

اظهارات نخست‌وزیر یونان در حالی صورت می‌گیرد که روزنامه لیبرال «کاتیمرینی» این کشور امروز سه‌شنبه طی گزارشی اعلام کرد که برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام یونان فضای ابهام‌آمیز را در کشور ایجاد کرده و یونان را که اوضاع اقتصادی‌اش اروپا را نگران کرده، را بر سر دوراهی گذاشته است. 

طبق گزارش‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته در یونان، مردم این کشور احتمالا در انتخابات پارلمانی آتی به حزب چپگرای «سیریزا» که مخالف ادامه سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت آتن است، رأی خواهند داد.

این در حالیست که کشورهای منطقه یورو از سوی دیگر خواستار آن هستند که یونان همچنان در منطقه یورو باقی بماند و سیاست‌های ریاضتی دولت آتن برای خروج این کشور از بحران همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها