امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136327
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشستی علنی امروز خود در واکنش به عدم معرفی کابینه جدید از ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشستی علنی امروز خود در واکنش به عدم معرفی کابینه جدید از سوی & laquo;اشرف غنی» و «عبدالله عبدالله» اعلام کرد: در صورتی که رهبران، توان معرفی اعضای کابینه را ندارد، استعفا دهند.

مجلس سنای افغانستان مشکلات روز افزون و افزایش ناامنی‎های این کشور را در عدم معرفی کابینه جدید دولت وحدت ملی می‏‎دانند.

«محمدعلم ایزدیار»، معاون مجلس سنای افغانستان ضمن انتقاد از تعیین معاونین وزارتخانه‌ها به عنوان سرپرست، گفت: عدم معرفی کابینه سبب شده است که فاصله بین مردم و دولت نیز افزایش یابد.

«داود اساس»، عضو دیگر این مجلس خطاب به رئیس جمهور و رئیس اجرایی افغانستان گفت: اگر رهبران دولت در معرفی اعضای کابینه ناتوان هستند، شرافتمندانه استعفا دهند.

شمار دیگری از اعضای مجلس سنای افغانستان نیز بر این نظرند، اگر رهبران دولت نمی‎توانند اعضای کابینه را معرفی کنند، استعفا دهند.

از شکل‎گیری دولت وحدت ملی افغانستان 3 ماه می‎گذرد اما تا کنون از کابینه جدید خبری نیست، رئیس جمهور این کشور در روزهای نخست اعلام کرده بود، که در مدت 45 روز اعضای کابینه را معرفی می‎کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها