امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136329
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «مسافر قوقندی» سخنگوی وزارت تجارت و صنایع افغانستان امروز به خبرنگاران گفت: ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «مسافر قوقندی» سخنگوی وزارت تجارت و صنایع افغانستان امروز به خبرنگاران گفت: این وزارت برای جلوگیری از بالا رفتن قیمت مواد سوختی در فصل سرما و زمستان در ولایت‌های مختلف این کشور ذخایر نفت و گاز ایجاد کرده است.

وی افزود: در حال حاضر، مواد نفتی موجود در این ذخایر به 161 هزار تن و میزان گاز ذخیره‌شده در آن به 15 هزار و 800 تن می‌رسد که با توجه به این ارقام، جای هیچ نگرانی از بابت قیمت مواد نفتی در زمستان باقی نمی‌ماند.

مقام وزارت تجارت و صنایع افغانستان تصریح کرد: یکی از دلایل اینکه چرا نسبت به سال گذشته قیمت یک کیلو گرم گاز در بازار این کشور 5 افغانی افزایش یافته، کاهش ارزش پول افغانی در مقابل ارزهای خارجی دانست.

قوقندی زمانی از تدابیر دولت برای پیشگیری از قیمت مواد سوخت در زمستان خبر می‌دهد که شهروندان افغانستان با در نظرداشت فرارسیدن فصل زمستان با اشاره به نوسانات قیمت مواد سوختی از نبود برنامه دقیق در بازار فروش شاکی هستند و به گفته آنان به دلیل نبود نظارت و مکانیزم تعیین قیمت برای مواد نفتی از سوی دولت، مغازه‌داران قیمت مواد نفتی را به میزان دلخواه در فصل سرما بالا می‌برند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها