امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136334
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، «آویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه رژیم

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، «آویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه گفت انتظار دارد نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در خصوص پایان اشغالگری اسرائیل و رسیدن به صلح ظرف 12 ماه آینده را وتو کند.

وی همچنین با اشاره به حمایت برخی کشورهای غربی از این پیش‌نیوس گفت: «فرانسه و لوکزامبورگ با حمایت از این پیش‌نویس، اشتباه کردند.»

در پیش‌نویس این قطعنامه که از سوی رسانه‌های غربی با عنوان قطعنامه پایان اشغالگری معرفی شده، از رژیم صهیونیستی خواسته شده که تا پایان سال 2017 میلادی، تا مرز زمین‌های اشغال شده تا سال 1967 عقب‌نشینی کند.

در این پیش‌نویس از فلسطینی‌ها هم خواسته شده که با مدنظر قرار دادن الزام اسرائیل به عقب‌نشینی تا پایان 2017، ظرف 12 ماه قرارداد صلح را امضاء کنند.

آمریکا و انگلیس که دو عضو دائم و دارای حق وتوی شورای امنیت هستند، دیروز و امروز گفته‌اند که با این پیش‌نویس مخالف‌اند.

«جف راتکه» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دیشب گفت که این پیش‌نویس، نیازهای امنیتی اسرائیل را مدنظر قرار نداده است.

لیبرمن در ادامه به درگیری‌های بین‌المللی رژیم متبوعه‌اش پرداخت و گفت: پارادایم رویارویی با فلسطینی‌ها به اشتباه تصویر شده زیرا درگیری اسرائیل با فلسطینی‌ها نیست بلکه یک رویارویی با جهان عرب است.

این عضو کابینه رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که درگیری‌های این رژیم، 3 بعد دارد: درگیری با جهان عرب، فلسطینی ها و اعراب اسرائیلی.

وی به مذاکرات شکست خورده موسوم به «صلح خاورمیانه» هم اشاره کرد و گفت: «کشورهای عرب، فلسطینی‌ها و اعراب اسرائیل باید با ما بر سر یک میز نشسته و مشکلاتشان با ما را حل کنند.»

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نوک پیکان حملاتش را به سمت فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی که با نام اعرارب اسرائیلی از آنها یاد می‌شود گرفت و گفت: «اگر مشکلاتمان را با آنها حل نکنیم، ابتدا خواستار استقلال فرهنگی و سپس خواهان خودمختاری سیاسی خواهند شد.»

لیبرمن برای جامعه اعراب اسرائیلی پیشنهادی هم داشت؛ وی پیشنهاد کرد که برای یکپارچگی بیشتر در میان شهروندان ساکن در اراضی اشغالی، نوجوان عرب به ارتش اسرائیل بپیوندند.

رئیس دستگاه دیپلماسی صهیونیست‌ها از ابتکار عمل‌های دیپلماتیک رژیم متبوعه‌اش هم گفت و گفت: «یک موقعیت واقعی برای ما پیش آمده و اعراب برای اولین بار فهمیده‌اند که ما خطر اصلی نیستیم و اعضای اخوان‌المسلمین و داعش خطر اصلی هستند؛ باید از این فرصت استفاده کنیم.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها