امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136337
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 20
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت یکسال اخیر حقوق بشر در آمریکا، با بیان اینکه حقوق بشر امروز به مستمسک و دستاویزی برای سیاست‌های توسعه‌طلبانه و خصمانه آمریکایی‌ها در منطقه تبدیل شده است، گفت: آمریکایی‌ها موضوع حقوق بشر را به عنوان اهرم فشاری برای سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود در منطقه دنبال می‌کنند.

وی با ابراز تأسف از بی‌تفاوتی و عدم توجه نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل و زیرمجموعه‌های آن نسبت به برخوردهای آمریکا با حقوق بشر تصریح کرد: سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری زیرمجموعه آن به نهادی برای توسعه سیاست‌های آمریکا در جهان تبدیل شده‌اند.

وی با اشاره به حضور بیش از ۸۰ هزار نفر در زندان‌های انفرادی آمریکا افزود: هیچکس در آمریکا وجود ندارد که نسبت به نقض حقوق بشر پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 4 فرد سیاهپوست در دو ماه اخیر توسط پلیس آمریکا به قتل رسیده‌اند و هیچ برخوردی با قاتلان آنها صورت نگرفته که این وضعیت نشان‌دهنده تبعیض‌های صورت گرفته در این کشور است.

نماینده مردم اراک، خمین و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در ایالت‌های مختلف آمریکا بیش از 30 میلیون دوربین نصب و تمام رفت و آمدهای مردم این کشور زیر نظر مسئولان امنیتی و اطلاعاتی است.

آصفری گفت: در پاسپورت‌های آمریکایی‌ها نوارهای ردیابی وجود دارد که اگر یک شهروند آمریکایی‌ها ترددهای مختلفی را به نقاط متفاوت دنیا داشته باشد به صورت دقیق نیروهای امنیتی آمریکا می‌توانند تمام نشست‌ و برخاست‌های او را مورد رصد قرار دهند.

وی افزود: اقدامات ضد حقوق بشری و فجیع ایالات متحده در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب بدون هیچ ملاحظه و سؤالی از سوی مقام‌های حقوق بشری صورت گرفته و می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شنود تلفنی از تمامی شهروندان آمریکایی صورت می‌گیرد و حتی این مورد شامل شهروندان غیر آمریکایی و رؤسای جمهور کشورهای اروپایی و نمایندگان سنا و کنگره نیز می‌شود که نشان از آن دارد که آمریکا در راستای اهداف توسعه‌ طلبانه خود برای هیچ بشری حقوقی را قائل نیست.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات ضد حقوق بشری عربستان سعودی افزود:سعودی‌ها دیکتاتورترین دولت در خاورمیانه هستند که هیچ انتخاباتی در آنجا صورت نگرفته و حقوق بشر به هیچ وجه در این کشور رعایت نمی‌شود و حتی افرادی نظیر شیخ نمر بدون هیچ محاکمه و از ترس سخنانی که ایراد کرده دستگیر می‌شوند، اما آمریکایی‌ها به این دلیل که عربستان حامی آنهاست اعلام می‌کنند که حقوق بشر در عربستان سعودی رعایت می‌شود.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران چون به دنبال مقابله با نفوذ و سلطه غرب در منطقه است و استراتژی استکبارستیزی را اشاعه می‌دهد، مورد بازخواست مسائل حقوق بشری قرار می‌گیرد در حالی که دولتمردان آمریکایی چشم خود را بر روی واقعیت‌های کشورشان بسته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها