امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13634
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «محمودرضا سجادی» سفیر ایران در روسیه روز جمعه در جمع خبرنگاران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «محمودرضا سجادی» سفیر ایران در روسیه روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که انتخاب رئیس‌جمهوری جدید در جمهوری اسلامی هیچ تاثیری بر ادامه روابط حسنه بین تهران و مسکو نخواهد داشت.

سجادی تاکید کرد: در ایران در تمامی سطوح، چه مقام رهبری، چه قوه قانونگذاری و چه قوه مجریه (دولت) توجه خاصی به روابط با روسیه می‌شود و مقامات مسکو نیز نشان داده‌اند که در زمینه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، انرژی و مسلما در مسائل سیاسی شرکای قابل اعتمادی برای ایران هستند.

سفیر ایران یادآور شد: ضمن اینکه این اواخر در روابط  مسکو و تهران همکاری مشترکی در راستای کمک به حل و فصل اوضاع در سوریه بوجود آمده و هر دو طرف مخالف تکرار سناریوی لیبی و مداخله نظامی در این کشور هستند. به همین برغم آنکه کدامیک از 6 نامزد پست ریاست‌جمهوری در ایران به پیروزی برسد، روسیه همچون گذشته نقش مهمی در تماس‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی خواهد داشت.

سجادی در پاسخ به سئوالی در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران توضیح داد: جمهوری اسلامی هرگز از ناظرین بین‌المللی در انتخابات داخلی خود استفاده نکرده است و نیازی برای این کار نمی‌بیند. اصلی ترین ناظرین در روند برگزاری انتخابات، نمایندگان نامزدهای شرکت کننده در آن هستند که در تمامی جریان امور قرار دارند. ضمن اینکه نمایندگان ارگان‌های حقوقی و قضایی نیز بر درستی روند انتخابات نظارت مستقیم دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار