امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136350
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مصطفی اسماعیل» قاری برجسته قرآن کریم  17 ژوئن 1905 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مصطفی اسماعیل» قاری برجسته قرآن کریم  17 ژوئن 1905 میلادی در  طنطا متولد شد.

وی از همان اوایل کودکی به حفظ قرآن روی آورد و در سن 12 سالگی موفق به حفظ کل قرآن شد پس از آن نیز تحت آموزش‌های اولیه استاد «سید احمد البدوی» قرائت قرآن را فرا گرفت و در مؤسسه الاحمدی طنطـاء نزد استاد «ابراهیم سلام» به همراه مرحوم استاد «خلیل حصری» تحصیل علوم عالی قرائت را دنبال کرد.

زمانی که برای نخستین بار در قاهره با استاد «محمد رفعت» دیدار کرد و در حضور وی به اجرای تلاوت پرداخت، مرحوم رفعت به این قاری صاحب‌سبک نوید آینده‌ای روشن داد پس از آن چندی طول نکشید که به این استاد قرائت قرآن به دلیل تأثیرگذاری تلاوت‌هایش لقب «اکبرالقرّا» را از آنِ خود کرد.

مرحوم استاد «مصطفی اسماعیل» در سال 1356 هجری شمسی (1976 میلادی) در قاهره چشم از جهان فرو بست و از آن پس دوران طلایی قرائت مصر رو به افول رفت.

استاد مصطفی اسماعیل یکی از نوابغ فن تلاوت قرآن کریم و از مشاهیر بزرگ عالم قرائت است و در میان تمامی قاریان مصری که تا کنون قرائت آن‌ها را شنیده‌ایم، فنی‌ترین قاری قرآن کریم به شمار می‌رود و از سبکی بسیار بدیع و زیبا در تلاوت برخوردار است.

در ادامه فیلمی کمتر دیده شده از تلاوت این استاد قرآن کریم که اجتماع دینی مردم مصر در میدان التحریر اجرا شده است، تقدیم مخاطبان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; می‌شود.

تلاوت آیات 102 تا 104 سوره مبارکه «آل‌عمران» با صدای استاد «مصطفی اسماعیل»

دانلود


انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها