امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13636
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ عرفانی رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی اعلام کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ عرفانی رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی اعلام کرد: در پی شکایت 3 تن از دانشجویان مبنی بر اخاذی اینترنتی به بهانه فروش مقاله و تحقیق آماده موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

سرهنگ عرفانی افزود: شاکیان با مراجعه به پلیس فتا عنوان کردند مبلغی را به حساب فردی کلاهبردار که وعده تحقیق آماده شده داده بود واریز کرده، اما با گذشت سه هفته از پرداخت وجه، ‌هیچ مقاله‌ای به دست آنها نمی‌رسد.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پس از شنیدن اظهارات شاکیان، با استعلام از مبادی ذی ربط، تحقیقات فنی و رد زنی های مربوطه توانستند متهم که دانشجوی اخراجی یکی از دانشگاه‌های استان است را شناسایی و با تهیه مجوز قضای وی را دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل کردند.

متهم که در ابتدا منکر هر گونه جرمی بود با دیدن شواهد با ندامت به بزه خود اعتراف کرد و در این خصوص افزود با راه اندازی سایتی جعلی و تبلیغات فراوان و دادن وعده های دروغین از جمله منحصر به فرد بودن، قیمت‌های استثنایی و همچنین کوتاه ترین زمان ممکن  دانشجویان را فریب داده و پس از واریز وجه به حسابش دیگر پاسخگو نبوده و ارتباط خود را با شاکیان قطع می‌کرده است.

سرهنگ عرفانی با توجه به ماده 13 قانون مصوب 11 دی ماه سال 88 جرائم رایانه‌ای به مجرمین در این زمینه هشدار داد: استفاده غیر مجاز از سامانه‌های رایانه ای یا مخابراتی برای ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سامانه و تحصیل وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال و یا هر دو مجازات خواهد شد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها