امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136361
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، سخنگوی وزارت ارشاد در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر دلایل عدم تشکیل شورای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، سخنگوی وزارت ارشاد در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر دلایل عدم تشکیل شورای عالی نظارت بر تئاتر با وجود مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:ممکن است علیرغم پیش بینی شورای عالی در بسیاری موارد جلسات تشکیل نشود،اما عدم تشکیل را باید از مسئولان جویا شویم.

وی در ادامه با تاکید اینکه نظارت بر تئاتر هیچ گاه تعطیل نشده، اظهار داشت:حتی جابه جایی مدیران حوزه تئاتر لطمه‌ای به کار و برنامه‌ها نزد.

نوش آبادی تاکید کرد:جابجایی مدیرکل هنرهای نمایشی اخیرا اتفاق افتاد اما اختلالی پدید نیامد و حتی جشنواره تئاتر فجر نیز طبق روال انجام می‌شود.

وی همچنین در مورد اقدام اخیر معاون هنری برای اداغام تئاتز شهر با بنیاد رودکی گفت:هم ساختمان و هم جایگاه تئاتر شهر یکی از موقعیت ‌های برجسته هنر کشور و به معنای برند ملی است.براساس این اهمیت بازسازی آغاز شده و نوسازی انجام می شود تا نماد تئاتر شهر محفوظ بماند و فعالیت‌ها با کیفیت تداوم یابد اما تصمیمی برای اینکه این جایگاه به جای دیگری واگذار شود نداریم.

نوش‌آبادی تاکید کرد:تئاتر شهر زیر نظر معاون هنری است و اخیرا بخش عمرانی ارشاد اقدام به بازسازی کرده است. تجهیزات نصب خواهد شد و توسعه کمی و کیفی انجام خواهد شد.ما با قائل به حفظ و تداوم فعالیت تئاتر هستیم.بنابراین تئاتر شهر زیر مجموعه بنیاد رودکی نخواهد رفت.

سخنگوی ارشاد همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر انتصاب سید مصطفی ابطحی به عنوان دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیر مجاز بدون تشکیل شورای عالی نظارت بر نمایش خانگی و مصوبه آن توسط رئیس سازمان سینمایی گفت:سیاست توسعه نمایش خانگی همچنان در ارشاد ادامه دارد البته با نظارت و دقت.اما رییس سازمان سینمایی بر ااتس اختیارات اقدام کرده،البته مدیران هم باید پاسخگو باشند، نمی‌توان در این راستا اشکالی بر مدیران گرفت چراکه تغییرات زمینه ساز کار مثبت و افزایش بازدهی حرکت خواهد بود و در مورد این حکم قطعا هماهنگی با مقامات مافوق انجام شده است.

وی در پاسخ به سئوال دیگر فارس درباره این که اگر هر ناشری مانند خانم جمیله کدیور به وزیر ارشاد نامه بنویسد از قوه رحمانیت ارشاد و وزیر برای تمدید و یا صدور مجوز بهره‌مند خواهد شد گفت: برای انتشارات امیدایرانیان بحث تمدید مجوز مطرح بوده است. مجوزها در ایران یکساله است تا اگر فردی متعهد به اجرای آیین نامه نبود پس از یکسال مجوز او تمدید نشود.

وی ادامه داد: خانم کدیور درخواست برای تمدید داشت و البته بیش از 12 سال هم انتشارات داشته است و ما هم طبق قوانین تمدید را انجام دادیم. تا زمانی که کسی منع قانونی برای صدور مجوز نداشته باشد نمی توانیم از صدور مجوز محرومش کنیم.

نوش آبادی ادامه داد: حکمی بر محرومیت اجتماعی مدیر این انتشارات صادر نشده است مضاف بر این که تمدید مجوز برای متقاضیان به معنای پذیرفتن عقاید سیاسی فرد یا جریان نیست.

سخنگوی وزارت ارشاد خاطرنشان کرد: ممکن است مجوز دهیم اما رویکرد سیاسی این فرد با دولت هماهنگ نباشد و خیلی چیزها را قبول نداشته باشد اما مجوز به وی اعطا و نظارت حتما صورت می‌گیرد. دستور وزیر برای فعالیت وی هم در چهارچوب قانون شکل گرفته است. سیاست دولت بسترسازی برای جذب حداکثری است. از طرفی این مجوز به ناشران به معنای معافیت ناشران از ظوابط نیست و هیچ ناشری مصونیت فرهنگی ندارد. هر ناشری موظف است برای هر عنوانی مجوز بگیرد و از فیلتر ممیزی عبور کند. این مجوز انتشارات است و ما از ظوابط عدول نکردیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها