امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136370
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصاحبه‌ها و مناظره‌های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 تحت عنوان «اینجا فتنه‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصاحبه‌ها و مناظره‌های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 تحت عنوان «اینجا فتنه‌ ای رخ داده است» به کوشش محمدحسن روزی‌طلب منتشر شد. این کتاب حاصل گفت‌وگوها و مناظره‌های سه برنامه تلوزیونی «ایران 88»، «رو به فردا» و «دیروز، امروز فردا» در بازه زمانی 24 خرداد 88 تا شهریور 89 می باشد.

محمد حسن روزی طلب درباره اهمیت مباحث این سه برنامه تلوزیونی و دلیل مکتوب کردن آنها عنوان کرد: این سه برنامه تلوزیونی «  ایران 88 » ، « رو به فردا »  و «‌دیروز امروز فردا » که توسط وحید یامین پور اجرا می‌شد، صریح‌ترین برنامه‌ای بود که رسانه ملی درباره وقایع انتخابات 88 در آن زمان پخش می‌کرد و به دلیل همین صراحتی که در این برنامه‌ها بود علاقه مردم به آنها جلب شد و کم‌کم مخاطبان زیادی پیدا کرد.

وی درباره اهدافش از مکتوب کردن این گفت‌وگوهای تلویزیونی گفت: مکتوب و مستند کردن این سه برنامه در راستای سندنگاری فتنه 88 انجام شد و هدف من از مکتوب کردن این مناظره و مصاحبه‌ها حفظ اسناد مرتبط با وقایع بعد از انتخابات 88 بود. وجود همچین کتابی در جامعه باعث مستند شدن وقایع سال 88 می‌شود و بنده معتقدم هرچه میزان استناد وقایع 88 بالاتر برود فضای سیاسی را بهتر می‌توان مدیریت کرد.

روزی طلب وقایع بعد از انتخابات 88 را فراموش نشدنی خواند اظهار داشت: بعد از گذشت 5 سال از حوادث سال 88 همچنان اثرات آن در جامعه وجود دارد و به وضوح قابل مشاهده است. امروز نهم دی ماه سال 93 است و پنج سال از حضور پر شور مردم در نهم دی ماه سال 88 می‌گذرد ولی همچنان اگر اخبار امروز را در فضای مجازی رصد کرده باشید متوجه خواهید شد که همچنان یکی از پر رنگ‌ترین مباحث رسانه‌ها وقایع بعد از انتخابات سال 88 است. به نظر من با وجود اینکه کتاب «اینجا فتنه ای رخ داده است» بعد از گذشت 5 سال منتشر می‌شود کهنه نشده و تاریخ مصرف نخواهد داشت.

وی ادامه داد: بنده در ابتدای کتاب نیز آورده ام «در این کتاب حرف‌هایی است که تاریخ مصرف ندارد» زیرا یامین‌پور انسان با سواد و اندیشمندی است و سوال‌های مناسبی برای این برنامه‌های تلویزونی طرح کرده است. همین انتخاب مناسب سوالات و مباحث باعث شده تا این گفت‌وگوها تارخ مصرف نداشته باشد.

روزی‌طلب همچنین درباره ویژگی‌های این کتاب گفت: همه گفت‌وگوهای این سه برنامه تلوزیونی تدوین شده و اگر در مصاحبه‌ها به شخص خاص یا واقعه خاصی اشاره شده بود در پاورقی‌های کتاب این اشخاص یا وقایع به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین در ابتدای هر مصاحبه این کتاب، مصاحبه شونده معرفی شده تا خواننده با فضای سیاسی فرد مصاحبه شونده بیشتر آشنا شود. این کتاب بیشتر یک سند نگاری است و قصد نداشتیم وارد تحلیل این مصاحبه‌ها و مناظره‌ها شویم.

کتاب «اینجا فتنه‌ای رخ داده است» به تازگی با تیراژ 1100 نسخه و در 874 صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها