امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13638
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان از موضع‌گیری دولت جدید «نوازشریف» مبنی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان از موضع‌گیری دولت جدید «نوازشریف» مبنی بر توقف حمله پهپادها حمایت کرد.

به گفته رسانه‌های پاکستانی، وی در مصاحبه با خبرنگاران در کابل ابراز داشت: استفاده از پهپادها برای از بین بردن تروریست‌ها شیوه مناسبی نیست و این حملات در افغانستان و پاکستان نتایج منفی به دنبال داشته است.

رئیس‌جمهور افغانستان از کشته شدن مردم بی‌گناه در حمله پهپادهای آمریکایی ابراز نگرانی کرد و خواهان توقف این حملات شد.

وی با حمایت از موضع‌گیری دولت جدید پاکستان در قبال حملات پهپادها، افزود: حمله پهپادها به خاک پاکستان به توافق این کشور با آمریکا بستگی دارد اما به هر حال دولت افغانستان با ادامه چنین حملاتی مخالف است.

نواز شریف رهبر حزب «مسلم لیگ نواز» پاکستان و نخست‌وزیر جدید این کشور، پس از پیروزی در انتخابات سراسری اردیبهشت ماه در پاکستان بارها با انتقاد از حملات پهپادهای به خاک کشورش، خواهان توقف این روند شود.

در همین حال، «اعزاز احمد چودری» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز در سخنانی اعلام کرد که توقف حمله پهپادها در اولویت سیاست خارجی پاکستان قرار دارد.

وی همچنین از احتمال سفر «جان‌کری» به پاکستان تا پایان ماه جاری خبر داد و افزود: توقف حمله پهپادهای آمریکایی محور رایزنی مقامات پاکستانی با وزیر امور خارجه آمریکا خواهد بود.

پاکستان اگرچه تاکنون بارها مخالفت خود را با ادامه این حملات به خاک خود اعلام کرده است اما این درخواست با بی‌توجهی مقامات آمریکایی مواجه شده و واشنگتن اعلام کرده است که این حملات برای حفظ منافع آمریکا لازم و ضروری است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار