امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136382
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۲
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «منابع حقوق مبارزه با تروریسم در ایران» تألیف «نادر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «منابع حقوق مبارزه با تروریسم در ایران» تألیف «نادر ساعد» دارای فصل‌هایی نظیر «قوانین و مقررات داخلی»، معاهدات بین‌المللی دو جانبه»، «معاهدات بین‌المللی چند جانبه» و «منابع حقوقی در حال تصویب» است.

از بخش‌های این کتاب نیز می‌توان به «قانون الزام دولت به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین»، «قانون منشور کنفرانس اسلامی»، «طرح الزام دولت به تجدید نظر در روابط تجاری و اقتصادی کشورهای حامی تروریسم»، «قانون راجع به مجازات اخلالگران در صنایع نفت ایران» و «قانون تشدید مقابله با اقدامات تروریستی دولت آمریکا»، اشاره کرد.

در بخشی از کتاب «منابع حقوق مبارزه با تروریسم در ایران» درباره «قانون الزام دولت به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین 11/10/1387»، می‌خوانیم:

ماده 1: دولت موظف است برای انتقال کمک‌های انسان دوستانه ملت ایران به ملت ستمدیده فلسطین به خصوص در اراضی اشغالی و سرزمین تحت محاصره غزه از تمام ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی استفاده نماید و حمایت و دفاع از آرمان فلسطین و مردم مظلوم و مبارزان و آوارگان فلسطینی و مقاومت اسلامی فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه به هر نحو ممکن باید ادامه یابد.

ماده 2: وزارت امور خارجه مکلف است با اتخاذ دیپلماسی فعال و بهره‌مندی از ظرفیت‌هایی چون سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان کشورهای جنبش عدم تعهد همگرایی لازم جهت اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور توقف جنایات این رژیم در غزه ایجاد نماید.

 

ماده 3: اساس قواعد حقوق بین‌الملل، جنایات انجام شده در غزه، از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی می‌باشد. دولت موظف است از طریق مجامع بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد، موضوع محاکمه سران رژیم اشغالگر قدس را در دادگاه دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) و محاکم داخلی کشور به عنوان جنایتکار علیه بشریت و عاملان نسل‌کشی پیگیری نماید.

ماده 4: سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است با بسیج امکانات خود و ایجاد هماهنگی با رسانه‌های مستقل جهانی و رسانه‌های جهان اسلام، مظلومیت مردم فلسطین خصوصاً مردم مظلوم ساکن نوار غزه و جنایات وحشیانه و ضد حقوق بشر رژیم صهیونیستی را به جهانیان برساند.

ماده 5: دولت موظف است تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از واردات کالاها و انعقاد قرارداد با شرکت‌هایی که سهامداران اصلی آنها بنگاه‌های صهیونیستی می‌باشد را فراهم نماید.

ماده 6: وزارت امور خارجه مکلف است گزارش اجراء این قانون را هر دو هفته یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

بر اساس این گزارش، انتشارات «خرسندی» کتاب «منابع حقوق مبارزه با تروریسم در ایران» تألیف «نادر ساعد» را در 199 صفحه و با قیمت 8500 تومان منتشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به نمایشگاه و فروشگاه کتب فقهی، حقوقی و مجموعه قوانین به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، خیابان لبافی‌نژاد، نرسیده به خیابان دانشگاه، پلاک 174، واحد 2 مراجعه یا با شماره تلفن 66971034_5 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها