امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136387
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 101
رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد بودجه سال آینده سازمان غذا و دارو گفت: از نظر ...

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد بودجه سال آینده سازمان غذا و دارو گفت: از نظر اعتباری برای سال 93 مشکلی نداریم و بودجه‌های سازمان، امسال طبق روال در حال تأمین است و مهمترین اعتباری که برای مردم مورد توجه است بحث حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص است.

وی ادامه داد: بودجه این بیماران امسال طبق روال در حال تخصیص است و امیدواریم تا پایان سال به صورت کامل پرداخت شود.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: برای سال 94 کاهش 10 درصدی بودجه را داریم در بحث اعتبار مابه‌التفاوت نرخ ارز بحث حمایت مالی از بیماران را خواهیم داشت که با توجه به سختی‌هایی که بودجه دولت دارد قابل توجه است و سال سختی پیش بینی می‌شود.

دیناروند ادامه داد: امیدواریم مشکل کمبود اعتبار پیدا نکنیم اما به هر حال باید شرایط دولت را درک کنیم در واقع ما افزایش بودجه‌ای نخواهیم داشت. امسال مابه‌التفاوت نرخ ارز 1830 میلیارد تومان بوده و برای سال آینده با کاهش 10 درصدی 200 میلیارد تومان از این بودجه کاهش خواهد یافت.

وی در مورد تجهیزات پزشکی گفت: این محصولات اعتبارات دولتی ندارند و عمدتاً حمایتی که از آنها می‌شود از طریق بیمه‌هاست و بودجه مستقیمی برای آن وجود ندارد.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد واکسن‌ها نیز گفت: سال آینده واکسن جدیدی در برنامه نداریم و تعهدات امسال ما سر جای خود باقی می‌ماند و در چارچوب اعتبارات موجود، اولویت‌های خود را خواهیم داشت این در حالی است که اولویت ما واکسیناسیون است و از محل اعتبارات موجود تأمین می‌شود.

دیناروند افزود: یک ردیف اعتباری دیگر وجود دارد که از یارانه دارو، شیر خشک و واکسن است. این اعتبار کاهشی نداشته و سهم سازمان غذا و دارو حدود 500 میلیارد تومان است.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد اینکه آیا سال سختی را از نظر بودجه‌ای پیش‌بینی می‌کند گفت: امیدواریم سال سختی نداشته باشیم باید شرایط بودجه کشور را درک کرد چرا که اوضاع خیلی مثبت نیست و کاهش بالای قیمت نفت را داریم که بر درآمدهای دولت اثر می‌گذارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها