امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136388
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین کنگره آموزش بیمار و خودمراقبتی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین کنگره آموزش بیمار و خودمراقبتی اظهارکرد: 80 درصد موارد بیماری‌های قلبی، 90 درصد دیابت نوع 2 و یک سوم سرطان& zwnj;ها با اقدامات خود مراقبتی قابل پیشگیری هستند.

وی افزود: در صورت آموزش و آگاهی دادن به مردم 40 درصد از مراجعات مردم به پزشکان و مراکز درمانی کاسته خواهد شد.

سیاری خاطرنشان کرد: توانمندسازی مردم در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه‌های وزیر بهداشت مورد نظر قرار گرفته است، این توانمند‌سازی در حوزه بهداشتی خود مراقبتی است که باید فرد محور آموزش در نظر گرفته شود.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: باید مشارکت جمعی، گروهی و فردی برای خود مراقبتی و آموزش آن به افراد جامعه صورت گیرد و یکی از مهمترین اقدامات خود مراقبتی اصلاح شیوه زندگی است.

وی مصرف الکل، دخانیات و نداشتن رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی مناسب را از مهمترین علل بیماری‌ها برشمرد و گفت: رفع این مشکل‌ها با آموزش توسط مردم صورت می‌گیرد.

سیاری تصریح کرد: مصرف نمک در ایران 2 تا 3 برابر میزان استاندارد جهانی است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: هر سال 83 هزار نفر مبتلا به بیماری‌های قلب و عروقی و 43 هزار نفر نیز بر اثر سکته مغزی از بین می روند که این دو مورد در کنار سرطان‌ها و بیماری‌های تنفسی ناشی از 4 عامل ذکر شده دخانیات، الکل، رژیم غذایی و فعالیت جسمی نامناسب ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها