امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136392
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 94
الهه سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دانشجویان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی بیرجند موفق به ساخت موشک تحقیقاتی با سوخت جامد ...

الهه سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دانشجویان رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی بیرجند موفق به ساخت موشک تحقیقاتی با سوخت جامد شدند.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه طول این موشک 130 سانتی‌متر و وزن این موشک نیز سه کیلو است، افزود: این موشک تحقیقاتی که با سوخت جامد توسط مسعود یوسفی، پوریا مقیمی و علی امام‌وردی دانشجویان مهندسی مکانیک و عضو انجمن مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی ساخته شده مورد استفاده صرفا تحقیقاتی دارد.

یکی از اعضای گروه ساخت این موشک نیز با بیان اینکه موتور این موشک از نوع پیش‌ران است، تصریح کرد: سوخت این موشک سوخت جامد مرکب از 30 درصد شکر و 70 درصد پتاسیم نیترات KNO3 به عنوان اکسیدایزر است که برد آن نیز حداقل چهار کیلومتر است و قابلیت افزایش تا 150 کیلومتر را نیز دارد.

مسعود یوسفی یادآور شد: افزایش برد موشک با پیشرفته کردن سیستم کنترل آن امکان‌پذیر است و این موضوع مراحل بعدی این تحقیق را شامل می‌شود.

این محقق جوان با اشاره به اینکه ساخت این موشک دو ماه زمان برده است، افزود: این موشک جنبه تحقیقاتی دارد و به همین علت ساخت نمونه آماده شده تنها 100 هزارتومان هزینه دربرداشته است.

به گزارش فارس موشک تحقیقاتی دانشگاه صنعتی بیرجند با سوخت جامد، در مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال به هوا پرتاب می‌شود و این پرتاب به گونه‌ای است که جسم اصلی موشک پس از پرتاب و طی کردن برد تعیین شده، بدون خسارت دیدن به زمین باز می‌گردد.

مدیرگروه مکانیک دانشگاه صنعتی بیرجند نیز گفت: موشک با سوخت جامد پس از طی کردن مراحل پیشرفته‌سازی، در اداره اختراعات ایران به ثبت می‌رسد.

انتهای پیام/69014/ع30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها