امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136393
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در صحن علنی در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی با اشاره به سخنان روز گذشته غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون بودجه، اظهار داشت: آقای کاتب گفت که مبلغ 4.1 میلیارد دلار برداشت‌شده از صندوق توسعه ملی در امور عمرانی مناطق مختلف صرف شده است.

وی افزود: من به عنوان نماینده آذربایجان غربی عرض می‌کنم که از این مبلغ 4.1 میلیارد دلار برداشت‌شده ریالی در طرح‌های عمرانی دارای 25 تا 30 درصد پیشرفت در استان ما هزینه نشده است، اگر دولت صدای من را می‌شنود بیاید و در این زمینه پاسخ دهد. این مبلغ در مناطق ما صرف نشده است.

عیسی‌زاده در ادامه در تذکری به هیأت رئیسه مجلس یادآور شد: بنده از دوره هشتم از وزرای راه، نیرو و نفت سؤال دارم و هنوز هم این سؤال ادامه دارد اما هیأت رئیسه محترم اجازه طرح سؤال در صحن علنی را نداده است و حتی در کمیسیون‌ها نیز مطرح نشده است.

وی با بیان اینکه وقتی این بی‌عدالتی‌ها را از هیأت رئیسه می‌بینیم به چه کسی باید گلایه کنیم، ادامه داد: تدبیری بفرمایید که این سؤالات ما که انباشته شده، مورد رسیدگی قرار گیرد و در صحن مطرح شود.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این اخطار عیسی‌زاده توضیح داد: اخطار نخست شما راجع به دستور نبود اما در مورد تذکر دوم‌تان پیگیر خواهیم شد و به روند تسریع بررسی سؤالات شما کمک خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به تذکر اول عیسی‌زاده خاطرنشان کرد: دوستان کمیسیون بودجه اظهار داشتند که این منابع در مصارف عمرانی هزینه شده است نه در هزینه‌های جاری از جمله حقوق و دستمزد و معنای آن این نیست که در همه استان‌ها به طور خاص هزینه شده باشد و ارزیابی کمیسیون نیز این است که مبلغ یادشده به بودجه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها