امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136412
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران در رابطه با تأخیر در ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران در رابطه با تأخیر در انتصاب رئیس دانشگاه تهران گفت: در چند وقت اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تعطیلی‌هایی را داشته است و به همین دلیل اطلاع دقیقی از ریاست دانشگاه‌ها نداریم ولی امیدواریم در جلسه هفته آینده شورا این مسئله مطرح شود تا دانشگاه تهران از رکودی که در آن قرار گرفته است خارج شود.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای انتخاب سریع‌تر ریاست دانشگاه‌ها به وزیر علوم تذکر داده و وی نیز قول داده تا سریع‌تر دانشگاه‌ها را از این بن‌بست خارج کند زیرا برخی از سرپرست‌های دانشگاه‌ها مدت زیادی به عنوان سرپرست بوده‌اند و برخی از سرپرست‌ها نیز براساس هماهنگی با شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار بود تغییر کنند.

کبگانیان ادامه داد: باید افرادی معرفی شوند که مورد توافق وزارت علوم، بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند و به طور کلی مسیر انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها به این صورت است که پیش از رأی‌گیری در رابطه با تأیید سرپرست یک دانشگاه یک جمع‌بندی کلی از نظرات اعضا صورت می‌گیرد تا در رأی‌گیری نتیجه مناسب به دست آید ولی در برخی موارد این جمع‌بندی مناسب نبود و قرار شد افراد دیگری اعلام شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در مورد دانشگاه تهران و معدود دانشگاه‌های دیگر نیز باید روند انتخاب رئیس دانشگاه در چارچوب توافق طرفین باشد و در حال حاضر نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی منتظر اقدام وزارت علوم در چارچوب رویه‌ها است.

وی اظهار داشت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی آیین‌نامه‌های مدیریتی براساس تجربیات بسیار تدوین شده و اگر قرار است یک وزیر آیین‌نامه‌ها را تغییر دهد باید اصلاحاتی را ارائه کند که مورد تصویب اعضای شورا قرار گیرد.

کبگانیان افزود: مشکل دانشگاه تهران در تأخیر انتخاب رئیس دانشگاه نیز رویه‌ها و آیین‌نامه‌ها بود.

* شورای گسترش آموزش عالی در مورد دانشگاه ایرانیان تصمیم‌گیر است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با دانشگاه ایرانیان گفت: شورای گسترش آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوزهای دانشگاه‌ها باید از طریق شورای گسترش اعلام شود مگر در موارد خاص که شورای عالی انقلاب فرهنگی صدور مجوز می‌کند ولی در مورد دانشگاه ایرانیان شورای عالی انقلاب فرهنگی اشکالات را اعلام کرد و شورای گسترش آموزش عالی مأمور بررسی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها