امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136417
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 20
محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه وزارت خزانه‌داری آمریکا در جدیدترین اقدامات خود 9 شخص و شرکت را با ادعای همکاری با ایران برای دور زدن تحریم‌ها و همچنین حمایت از «نقض حقوق بشر»، در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است با بیان اینکه آمریکایی‌ها متأسفانه از یک طرف صحبت از مذاکره می‌کنند و از طرف دیگر تحریم‌های جدید را علیه ایران تصویب می‌کنند، گفت: تحریم جدید آمریکا علیه ایران نشان از قابل اعتماد نبودن این کشور است. ضمن اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما هم مثل ایشان به مذاکرات خوشبین نیستیم چون این رفتارهای آمریکایی‌ها را مشاهده می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصل سیاست آمریکایی‌ها بر سیاست زورگویی، فشار و خصومت‌طلبی است و این روند اگر ادامه پیدا کند دستیابی به نتایج در مذاکرات را نمی‌توان متصور بود.

آصفری اظهار داشت: آمریکایی‌ها با تحریم‌های بیشتر به دنبال گسترش فشار بر تهران برای پذیرش خواسته‌های آنان در مذاکرات هستند. در حالیکه اگر این فشارها کارساز بود تاکنون تأثیرات خود را گذاشته بود.

نماینده مردم اراک،‌ خنداب و کمیجان افزود: بهتر است که سیاست‌مداران آمریکایی عاقلانه با ایران گفت‌وگو کنند زیرا اقداماتی نظیر تحریم‌های جدید غیر از اینکه ماهیت زشت و پلید ایالات متحده را برای ملت ایران شفاف‌تر کند نتیجه‌ای برایشان در بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها