امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136418
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 25
محمدرضا فریوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد پتانسیل صنعت لوازم خانگی برای ارزآوری و تأمین نیاز ارزی ...

محمدرضا فریوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد پتانسیل صنعت لوازم خانگی برای ارزآوری و تأمین نیاز ارزی کشور در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل رقابت جهانی، قیمت تمام شده تولید محصولات لوازم خانگی در کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند چین و کره پایین است زیرا نرخ برابری ارز در این کشورها دارای ثبات نسبی است که این مسئله در پایین آمدن قیمت تمام شده تولید تأثیر دارد.

وی افزود: در ایران با توجه به بالا بودن نرخ ارز، قیمت تمام شده تولید لوازم خانگی بالا است و در عین حال، نرخ بهره تسهیلات بانکی در کشور ما رقم بالایی است که در مجموع، هزینه مالی بالایی را برای تولید ایجاد می‌کند.

فریوری با بیان اینکه کاهش درآمدهای نفتی برای صنعت کشور مشکل‌زا است، گفت: با این اتفاق، قیمت تمام شده تولیدات داخلی افزایش می‌یابد اما این مسئله در برخی تولیدات وابسته به منابع طبیعی مانند صنایع معدنی از جمله فولاد و همچنین پتروشیمی اثر مثبت خواهد داشت و باعث توسعه این بخش‌ها می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم اختصاص جایزه صادراتی با ارزش به تولید‌کنندگان داخلی، گفت: در کشوری مانند چین 17 درصد بخشودگی مالیاتی شامل حال صادرکنندگان می‌شود که کمک بزرگی در تأمین مالی شرکت‌های تولیدی دارد.

وی تصریح کرد: تأمین منابع مالی با بهره پایین و ایجاد معافیت مالیاتی و همچنین مشوق‌های صادراتی می‌تواند باعث بهبود تولید لوازم خانگی در کشور و ارزآوری این صنعت شود.

به گفته عضو انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، در حال حاضر سهم صادرات لوازم خانگی نسبت به سایر صنایع، ناچیز است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها