امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136441
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از  روابط عمومی معاونت راهبری دستگاه قضایی کشور، محمدباقر ذوالقدر در همایش ایثارگران دیوان عدالت اداری که به ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از  روابط عمومی معاونت راهبری دستگاه قضایی کشور، محمدباقر ذوالقدر در همایش ایثارگران دیوان عدالت اداری که به مناسبت گرامیداشت سالروز 9 دی برگزار شد با اشاره به ابعاد شکل‌ گیری فتنه 88 و حماسه 9 دی ضمن گرامیداشت 9 دی اظهار داشت: عده‌ای تلاش می‌کنند این حماسه عظیم را نادیده بگیرند و فتنه سال 88 را به یک دعوا و چالش انتخاباتی و حماسه 9 دی را به یک راهپیمایی معمولی تقلیل دهند ولی حقیقت این است که آن فتنه جزء حوادث بسیار مهم و آن حماسه جزء رویدادهای ماندگار کشور ما است.

وی با بیان اینکه بی‌تردید فتنه سال 88 یک حادثه مهم در تاریخ انقلاب بود، افزود: این فتنه بزرگ­ترین چالش امنیتی‌ای بود که کشور در طول سال‌های پس از انقلاب با آن مواجه  شد و اگر هوشیاری و هدایت پیامبرگونه مقام معظم رهبری و بصیرت و حضور آگاهانه و شجاعانه مردم نبود، این فتنه می‌توانست خدای ناکرده دستاوردهای انقلاب و زحمات امام راحل و حاصل خون شهیدان را بر باد دهد.

معاون راهبردی قوه­قضائیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب همواره با توطئه ها و دشمنی های قدرت های خارجی و عوامل داخلی آن­ها مواجه بوده است، ادامه داد: در دهه اول بعد از پیروزی انقلاب و زمان حیات امام راحل، تمرکز دشمن برای اعمال دشمنی و مقابله با انقلاب و نظام برآمده از آن عمدتاً شکل سخت، نظامی و مسلحانه داشت؛ هرچند دشمن هیچگاه از سایر شیوه‌ها مثل فشار سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی دست نکشید ولی در این دهه تمرکز دشمن بر روی اقدام مسلحانه بود و از ایجاد جنگ داخلی توسط گروهک‌های ضد انقلاب گرفته تا کودتا و یک جنگ تمام عیار و همه جانبه به مدت 8 سال، بر علیه ملت ایران استفاده کرد.

ذوالقدر بیان کرد: به لطف خدا و عنایات و امدادهای الهی، رهبری­های بی بدیل امام راحل و حضور و هوشیاری مردم، این دوره سپری شد و حاصل 10 سال مبارزه مسلحانه با انقلاب چیزی جز شکست و ناکامی برای دشمن برجای نگذارد و به رغم خسارت‌های جنگ و شهدای زیادی که تقدیم کردیم، در این میدان و آزمون سخت، ملت ایران آبدیده و پایه‌های انقلاب مستحکم‌ شد و همانطور که امام خمینی (ره) در بیانیه پایان جنگ اعلام کردند که ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم، مقاومت و پیروزی ملت ایران روح امید و ایستادگی را در سایر ملت ها زنده کرد و بیداری اسلامی که امروز در عرصه جهان جاری است، دستاورد آن حماسه عظیم است.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن در دهه دوم انقلاب گفت: در دهه دوم بعد از جنگ، راهبرد دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی بر جنگ نرم ، تهاجم و شبیخون فرهنگی معطوف شد. دشمن با مطالعه علل و عوامل پیروزی ملت ایران در دهه اول، در دهه دوم سه عامل فرهنگ انقلابی و دینی ملت ایران، وجود رهبری و تبعیت مردم از رهبری و انسجام و وحدت ملی ما را هدف قرار داد و این سه رکن پیروزی ملت ایران، آماج حملات دشمن در جنگ نرم قرار گرفت و در طی ده سال، از همه ظرفیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و عوامل داخلی و خارجی خود استفاده کرده و مدام ملت ایران را زیر بمباران و تهاجمات فکری ، اعتقادی، فرهنگی و اخلاقی قرار داد.

وی با بیان اینکه باید اعتراف کرد که در این مرحله دشمن توانست موفقیت‌هایی را به دست آورد، گفت: متاسفانه دشمن طی این 10 سال توانست از درون ما سربازگیری کند و بخشی از نیروهای انقلاب را جدا کند، در بخشی از نخبگان و خواص جامعه نفوذ کرده و آن‌ها را دچار تردید و تزلزل کند، از برخی نیروهای جوان جامعه هویت زدایی کرده و آن‌ها را گرفتار استحاله فرهنگی نمود و نیز توانست با غوغا سالاری، دروغ و فریب افکار عمومی در برخی دستگاه‌های حاکمیتی نفوذ کند و دولت، بخشی از مجلس و شوراها را در اختیار گیرد.

معاون راهبردی قوه قضائیه، اصلاحات را کلید واژه براندازی نرم نظام جمهوری اسلامی در این دوره دانست و تصریح کرد: چیزی که به عنوان اصلاحات بر سر زبان‌ها افتاد نسخه تجویز شده از بیرون برای تغییر و براندازی نرم نظام جمهوری اسلامی بود که عده‌ای در داخل آن را گسترش دادند و کشور را با چالش­های سخت مواجه کردند.

ذوالقدر افزود: به فاصله 10 سال پس از جنگ تحمیلی کشور ما با یک فتنه داخلی مواجه شد در تیرماه 78 توقیف یک روزنامه و اتفاقی که در کوی دانشگاه افتاد دست­مایه ایجاد فتنه و آشوب هایی شد که کشور را درگیر خود نمود اما هوشمندی و درایت مقام معظم رهبری و حضور آگاهانه مردم کار را تمام کرد و به فاصله پنج روز آتش این فتنه را که می­رفت به یک بحران تبدیل شود و دشمن برای براندازی نظام به آن دل بسته بود، خاموش کرد و دشمن دوباره ناکام ماند و مردم ماهیت اصلاحات آمریکائی و شعارهای اصلاح‌طلبانه را درک کردند.

وی با بیان اینکه این مرحله با وجود ریزش‌ها، رویش‌هایی نیز به همراه داشت، ادامه داد: پس از این فتنه، سنگرهای از دست رفته بازپس گرفته شد، به فاصله کوتاهی شوراهای اسلامی با رویکرد و نگاه انقلابی تشکیل شد،  مجلس شورای اسلامی مجددا به دست نیروهای انقلابی افتاد و دولت نیز با گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفت.

معاون راهبردی قوه قضائیه با اشاره به توطئه‌های دشمنان در دهه سوم انقلاب تصریح کرد: با شکست فتنه 78 به نظر می رسد دشمن یک برنامه ده ساله دیگر برای مقابله با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تدارک دید اما این بار هوشمندانه‌تر و دقیق تر وارد عمل شد و از تجربه‌ها و ناکامی های خود در گذشته استفاده کرد.

ذوالقدر به برخی اقدامات افراطی دشمن در دوره اصلاحات اشاره کرد و افزود: در این دوران آشکارا به جنگ اعتقادات و مقدسات مردم آمدند و همه ارزش­های دینی و انقلابی مورد هجوم قرار گرفت دین و احکام الهی را امری نسبی قلمداد کردند، قران را حاصل تجربه شخصی پیامبر عنوان کردند. به ساحت مقدس پیامبر و ائمه اهانت کردند به امامت، ولایت و مرجعیت بی­حرمتی کردند و تقلید را کار بوزینگان دانستند. وزیر ارشاد آن دولت با وقاحت تمام دفاع مقدس ملت ایران درجنگ تحمیلی را جنگ برادرکشی نامید. ولی در دهه سوم تلاش کردند این اشتباهات را تکرار نکنند و بجای آن از تجربه جدید انقلاب‌های رنگین که در تعدادی از کشورها عمل شده بود، استفاده کردند.

این مسئول دستگاه قضائی اظهار داشت: انقلاب‌های رنگین در جوامع پساکمونیستی به این صورت بود که با روش‌هایی به ظاهر مردمی و مسالمت آمیز حکومت‌هائی را که زیر بار سلطه غرب و آمریکا نمی رفتند، تغییر ­دادند و این را در اوکراین، گرجستان، قرقیزستان و چند کشور دیگر عمل کردند: این باصطلاح انقلاب­ها با بهره گیری از نمادهای رنگین و نوعاً در جریان انتخابات در کشورها صورت می­گرفت و نقطه شروع تعارض و درگیری نیز معمولاً بهانه تقلب در انتخابات بود.

وی با بیان هدف پشت پرده دشمن در دهه سوم ادامه داد: طرح این بود که تئوری انقلاب‌های رنگی را در ایران بومی کنند و در جریان انتخابات ریاست جمهوری و به صورت نرم و با صورتی قانونی به اهدافی که در جنگ مسلحانه و تهاجم فرهنگی نتوانستند دست پیدا کنند، یعنی تغییر حکومت و براندازی نظام، جامه عمل بپوشانند.

دشمنان ایران ده سال روی این طرح وقت گذاشتند، سازماندهی کردند، شبکه‌ای گسترده را برای این منظور ایجاد کردند و به کار گرفتند، افراد زیادی را تحت عناوین مختلف به خارج بردند و آموزش دادند و از همه ظرفیت های داخل و خارج استفاده کردند.

معاون راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه فرماندهی این عملیات در خارج از کشور بود، تصریح کرد: مثلث واشنگتن، تل‌آویو و لندن این فتنه را هدایت می‌کرد و یک ستاد هم در داخل داشت که گروه‌های اصلاح طلب و برخی خواص بی‌بصیرت آن را اداره می­کردند.

وی ادامه داد: نقطه شروع این حرکت، انتخابات با شکوه و کم نظیری بود که 85 درصد از واجدین شرایط در آن شرکت کردند، فرصتی که می­توانست قدرت ملی ایران را در سطح منطقه و جهان چندین رتبه ارتقاء دهد، که متاسفانه این فرصت را به تهدید تبدیل کردند. قبل از پایان رأی گیری، موسوی خود را پیروز انتخابات اعلام کرد و این نقطه شروع فتنه بود و کلید واژه تقلب به کلمه رمز و شعار این فتنه تبدیل شد.

ذوالقدر با بیان اینکه فتنه‌گران به هیچ چارچوب قانونی برای حل مسئله تن ندادند، گفت: آن‌ها بر ابطال انتخابات و درخواست غیرقانونی برای برگزاری مجدد آن ایستادگی کردند و این‌گونه شد که هشت ماه کشور گرفتار اغتشاش و آشوب شد؛ تعرض به مقدسات صورت گرفت، در روز قدس بر علیه فلسطین و مقاومت شعار دادند، روزه‌خواری کردند، به تمثال امام خمینی (ره) اهانت شد، مردم را در کوچه و خیابان به رگبار بستند، به مراکز بسیج و نیروی انتظامی حمله کردند و اوج آن، چیزی بود که در روز عاشورا اتفاق افتاد و به خیمه‌های عزاداری حضرت اباعبدالله حمله کردند و به عزاداران توهین کردند که مردم دیگر آن را تحمل نکردند و حماسه 9 دی اتفاق افتاد و فتنه 88 پایان یافت.

وی در بیان تأخیر در مهار فتنه گفت: به دلیل گستردگی و پیچیدگی ابعاد فتنه و اینکه دشمن توانسته بود بخشی از مردم را در فضای غبارآلود آن با خود همراه کند، برخلاف سال 78، کنترل و مهار فتنه 88 طولانی شد. آنگاه که مردم حقیقت را دریافتند خود وارد صحنه شدند در نهم دی ماه نه فقط طرفداران کاندیدای پیروز بلکه همه مردم، حتی کسانی که در انتخابات به موسوی رأی داده بودند، شرکت کردند و باید گفت که قیام امام حسین (ع) و عاشورا یکبار دیگر به کمک ملت ایران آمد و یک خطر بزرگ را دفع کرد. مردم نشان دادند که تعرض به امام حسین(ع) و دشمنی با مقدسات آنها، بی پاسخ نخواهد ماند.

ذوالقدر با اشاره به خسارت‌هایی که فتنه 88 برای کشور به همراه داشت، گفت: در این فتنه غیر از اینکه کشور هشت ماه دچار آشوب، نا امنی و تلاطم بود، اقتصاد کشور مختل شد، اداره امور کشور تحت تاثیر آن قرار گرفت و کارهای اساسی و رفع مشکلات مردم بر زمین ماند. وحدت ملی مخدوش شد، اعتبار و حیثیت کشور نزد سایر ملت‌ها زیر سئوال رفت و دشمن را امیدوار و دوستان انقلاب را نگران کرد و حماسه 9 دی نقطه ختم این غائله شد و کار را تمام کرد.

معاون راهبردی قوه­قضاییه با اشاره به اهمیت این حادثه گفت: اگر فتنه کنترل نمی‌شد سرنوشت کشور ما همچون وضعیت امروز سوریه بود. سوریه کشوری بود که سعی می‌کرد در چارچوب قواعد بین‌المللی و خواست قدرتهای جهانی عمل کند و تنها اختلافش با آنها بر سر حمایت از مقاومت در فلسطین و لبنان و ارتباطش با جمهوری اسلامی ایران بود و به همین اتهام کشور سوریه را با یک بحران داخلی مواجه کردند و آن را با همان سناریویی که قرار بود در ایران انجام شود، در جریان یک جنگ داخلی خانمان سوز به یک کشور ویران تبدیل کردند.

وی با  تشریح طرح دشمن در سوریه ادامه داد: آن‌ها گروه‌های  معارض سوری را تحریک کردند. به آنها پول و اسلحه و آموزش دادند، تقویتشان کردند و از همه جای دنیا تحت عنوان جهاد اسلامی جوانان مسلمان را فریفته و به سوریه گسیل کردند از کشورهای همسایه برای اعزام نیرو و پشتیبانی استفاده کردند، دهها هزار تروریست خارجی را به سوریه تزریق کردند و این باعث شد تا مردم سوریه چهار سال روی آرامش نبینند؛ صدها هزار تن از مردم کشته شدند، سوریه آباد و زیبا را به یک ویرانه تمام تبدیل کردند.

ذوالقدر با بیان اینکه دشمن برای ایران نیز چنین خوابی دیده بود و قرار بود چنین طرحی را در ایران پیاده کنند گفت: خیانت و جنایتی که عوامل و کارگزاران فتنه انجام دادند قابل اغماض و گذشت نیست و کمترین جرم آن‌ها افسادفی الارض و بغی است و حسب نظام حقوقی و قوانین جزائی جمهوری اسلامی ایران حکم مفسدفی الارض و اهل بغی یعنی کسانی که علیه حاکم عادل و نظام اسلامی شورش و قیام می کنند، در صورت اثبات، اعدام است و اگر رأفت اسلامی و بزرگواری و سماحت  رهبر انقلاب و رحمت و عطوفت قضات و دستگاه قضائی کشور نبود عناصر و کارگزاران فتنه و کسانی که در آن خیانت بزرگ نقش داشتند، سرنوشت دیگری داشتند.

معاون راهبردی قوه­قضاییه تأکید کرد: عده‌ای که از رفع حصر از عوامل و سران داخلی فتنه سخن می گویند  بدانند رفع حصر به معنای  آزادی آن‌ها نیست بلکه شروع محاکمه و مجازات آنها است و مجازات اهل بغی و مفسدین فی الارض که سران فتنه بی تردید از مصادیق آنند، معلوم است.

ذوالقدر در پایان با بیان اینکه باید با هوشیاری تمام مراقب رفتار دشمن بود و نباید بگذاریم فتنه های دیگری پدید آید، بیان کرد: دشمنان ایران بعد از شکست فتنه با اعمال تحریم‌های شدید از ملت ایران بخاطر آن که در مقابل خواست آنان تسلیم نشد و کمر خم نکرد، انتقام گرفت. این تصادفی نیست که در 25 خرداد 89 یعنی در سالروز فتنه 88، قطعنامه 1929 شورای امنیت صادر می شود و لذا این تحریم‌ها را نیز باید جزء جرایم فتنه گران بدانیم . تحریم های اقتصادی نه به خاطر فعالیت هسته‌ای بلکه برای تحت فشار قرار دادن ملت ایران و انتقام گیری از آنان است که تسلیم طرح امریکائی، انگلیسی، اسرائیلی فتنه 88 نشدند. هسته ای یک بهانه است

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها