امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136459
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۴
تعداد بازدید: 27
به گزارش  خبرنگار اجتماعی فارس، فردا یازدهم دی 1393  رئیس شورای عالی استانها در دومین دوره چهارساله چهارم، طی انتخاباتی در ساختمان ...

به گزارش  خبرنگار اجتماعی فارس، فردا یازدهم دی 1393  رئیس شورای عالی استانها در دومین دوره چهارساله چهارم، طی انتخاباتی در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی مشخص می شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران بیش از 12 سال است که مدیریت راس شوراهای اسلامی کشور را نیز بر عهده و دارد فردا یکی از کاندیداهای مطرح است. رقیب چمران در این دوره از انتخابات شورای عالی استان ها غلامرضا بصیری پور رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی است که دوره گذشته نیز وارد گود رقابت با چمران شد اما توفیقی کسب نکرد.

بصیری پور در این دوره ظاهراً در پی کسب حمایت دولت از کاندیداتوری خود در رقابت فردا است و بر همین اساس دعوتنامه ای برای روسای شوراهای استانها- که رای دهندگان انتخابات فردا هستند - ارسال کرده است.بر اساس این دعوتنامه، روسای شوراهای استانی قرار است در ضیافت شامی با حضور آقای نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دفتر این مقام دولتی شرکت کنند.

برگزاری این ضیافت شام در دفتر معاون رئیس جمهور با توجه به این که شوراهای اسلامی نهادی غیردولتی تلقی می شود، ابهاماتی را به وجود آورده است.موضوع این ضیافت، بررسی مشکلات شوراهای اسلامی عنوان شده و به نظر می رسد در صورتی که معاون محترم رئیس جمهور قصد کمک و همراهی در این خصوص را داشته باشد، علی القاعده می بایست این دعوت از کانال رسمی و ریاست شورای عالی استان ها یعنی مهدی چمران صورت می گرفت نه رئیس شورای یک استان که در انتخابات فردا نیز کاندیدا شده است.

 

 

با توجه به این که دعوتنامه مذکور از جانب آقای بصیری پور امضا و ارسال شده، موضع معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در خصوص اطلاع یا عدم اطلاع از این دعوت و ضیافت شام، موجب رفع شابه دخالت دولت در انتخابات فردا خواهد شد.

گفتنی است در جریان انتخابات اخیر ریاست شورای اسلامی شهر تهران نیز مداخلاتی از سوی برخی مقامات و دستگاه های دولتی صورت گرفت که با واکنش شدید اعضای شورا مواجه گردید و مهدی چمران در ان انتخابات با 18رای در برابر 13 رای توانست از کاندیدای مورد حمایت دولت پیشی گرفته و دوباره کرسی ریاست شورای تهران را از آن خود کند.  

انتهای پیام/

 


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها