امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136477
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکلای ملت در نشست علنی صبح امروز -چهارشنبه- پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه خروج ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکلای ملت در نشست علنی صبح امروز -چهارشنبه- پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه خروج غیرتورمی از رکود، ماده 12 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، اشخاصی که آورده نقدی برای تأمین مالی پروژه ـ طرح و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی را در قالب عقود مشارکتی فراهم کنند، معادل حداقل سود مورد انتظار عقود مشارکتی مصوب شورای پول و اعتبار از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می‌شوند و برای پرداخت‌کننده سود، معادل سود پرداختی مذکور به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

در تبصره یک این ماده مقرر شد استفاده‌کننده از معافیت موضوع این ماده تا 2 سال نمی‌تواند آورده نقدی را از بنگاه تولیدی خارج کند. در صورت کاهش آورده‌ نقدی، به میزان ارزش روز معافیت استفاده شده، مالیات سال خروج آورده نقدی، اضافه می‌شود.

در تبصره دوم این ماده نیز تصویب شد که تشخیص تحقق بکارگیری آورده نقدی برای تأمین مالی پروژه ـ طرح یا سرمایه در گردش با اداره امور مالیاتی حوزه مربوط است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها