امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136508
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت المسلمون در تحلیلی درباره رقابت داخلی میان شاهزادگان سعودی برای رسیدن ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت المسلمون در تحلیلی درباره رقابت داخلی میان شاهزادگان سعودی برای رسیدن به قدرت و تلاش ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی برای تقویت جایگاه فرزندان خودش در هرم قدرت در عربستان سعودی نوشت: زمانی که 6 ماه قبل «احمد بن عبدالعزیز» وزیر کشور عربستان که پس از مرگ شاهزاده نایف بن عبدالعزیز به این سمت رسیده بود، سوالات فراوانی ایجاد شد.

بنابراین گزارش، پادشاه عربستان پس از برکناری احمد بن عبدالعزیز، محمد بن نایف برادر زاده وی را به این سمت گمارد تا زمینه را برای جانشین ولیعهد(ولی ولیعهد) شدن، شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز که شخصیتی ضعیف است فراهم کند و احمد بن عبدالعزیز را از نزدیک شدن به راس هرم بازدارد.

این گزارش تصریح می کند که هدف از دور نگه داشتن احمد بن عبدالعزیز از وزارت کشور و تقویت مقرن بن عبدالعزیز بجای وی، فراهم کردن زمینه ارتقا جایگاه «متعب بن عبد الله» فرزند پادشاه کنونی عربستان که ریاست گارد پادشاهی را در اختیار دارد، بوده است.

وب‌سایت المسلمون نوشت: در چنین شرایطی متعب بن عبدالعزیز می‌تواند جانشین دوم نخست وزیر شود که با این سمت می‌تواند در صورت ناتوانی ولی ولیعهد(مقرن بن عبدالعزیز) جایگزین وی شود و مسئولیت‌های وی را برعهده گیرد و در صورتی که مقرن ولیعهد شود، متعب می تواند خودش ولی ولیعهد شود.

 این پایگاه خبری در ادامه با اشاره به حمله شاهزاده سیف بن سعود به متعب بن عبدالله و رسانه ای کردن تلاش‌های متعب برای زمین‌خواری و افتتاح یک هتل مجلل در لندن، تاکید می کند که رقابت پنهانی میان شاهزاده متعب بن عبدالعزیز فرزند ملک عبدالله و محمد بن نایف فرزند ولیعهد متوفی عربستان برای رسیدن به قدرت جریان دارد و هریک از آنها جداگانه با سفر به آمریکا تلاش می‌کنند تا نظر مقامات کاخ سفید را به سوی خود جلب کنند.

 این گزارش در شرایطی منتشر شده که روز گذشته دربار عربستان سعودی اعلام کرد که پادشاه این کشور برای انجام معاینات پزشکی راهی بیمارستان شده و این درحالی است که سابقه نداشته که خبر معاینات پزشکی پادشاه عربستان به این شکل رسانه ای شود.

همچنین روز گذشته «مجتهد»، فعال توئیتری عربستانی که هویت وی مجهول، و به انتشار اخبار محرمانه خاندان آل سعود مشهور است، ادعا کرد که بزودی «خالد التویجری» رئیس دیوان پادشاهی عربستان، تغییرات مهمی در سطح کلان در این کشور اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/
 
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار