امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136532
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور، رئیس، معاونین و چند تن از قضات عالی رتبه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور، رئیس، معاونین و چند تن از قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور با رئیس و اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در ساختمان کاخ دادگستری تشکیل جلسه دادند.

این جلسه که مصادف شده بود با روز 9 دی بعد از تلاوت قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین کریمی ضمن خوش آمدگوئی به رئیس و اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی روز 9 دی را روز بصیرت مردم ایران اسلامی در مقابل فتنه‌گران دانسته و بیان کرد: بیعت همه مردم با مقام عظمای ولایت در 9 دی سال 88 یک موهبت الهی بود که مملکت اسلامی را از شر خباثت های کشورهای سلطه گر نجات داد و نقشه های شوم آنها را خنثی کرد.

وی عنوان کرد: دیوان عالی کشور در قانون اساسی بالاترین تشکیلات قضایی است و باید شأن و منزلت آن حفظ شود لذا از آنجاییکه کاستی ها و اشکالاتی در قانون آئین دادرسی کیفری مصوب مجلس شورای اسلامی (سال 92) که از تاریخ 94/4/1 باید اجرائی شود کاملاً مشهود است انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخصوص رئیس و اعضای کمیسیون قضایی مجلس در این بخش آن را مورد بازنگری قرار داده و  اصلاحات مورد نظر بعمل آید.

حجت الاسلام کریمی در رابطه با نواقص و اشکالات موجود اضافه کرد: مواردی مثل اعاده دادرسی، تشکیلات مربوط به شعب دیوان عالی کشور و صلاحیت رسیدگی و حد نصاب دیوان از حیث درجه بندی مجازات‌ها و شیوه دادرسی پرونده‌هایی که از ناحیه رئیس قوه قضائیه به دیوان عالی کشور ارسال  می گردد از جمله اشکالاتی است که می بایستی مورد بازنگری قرار گیرد.

لازم به ذکر است ملک شاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تایید و تاکید بر لزوم بررسی مطالب عنوان شده از سوی رئیس دیوان عالی کشور آمادگی اعضاء کمیسیون قضایی مجلس را برای تعامل سازنده، هر چه بیشتر مجلس با دیوان عالی کشور اعلام داشتند و درخواست تشکیل جلسات تخصصی قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور با اعضاء کمیسیون قضایی مجلس در جهت حل مشکلات قانونی و حفظ جایگاه والای دیوان عالی کشور در متون قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی را خواستار شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار