امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136537
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری فاررس، اسماعیل نجار معاون وزیر و ریاست سازمان مدیریت بحران کشور در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران کل مدیریت بحران استانداری ها و ...

به گزارش خبرگزاری فاررس، اسماعیل نجار معاون وزیر و ریاست سازمان مدیریت بحران کشور در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران کل مدیریت بحران استانداری ها و در جمع خبرنگاران بر توسعه آموزش به عنوان راهکاری برای تقویت دو مؤلفه باور پذیری و نگاه فرابخشی به مسائل مربوط به بحران در کشور تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، اسماعیل نجار معاون وزیر و ریاست سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: هم افزایی و هم فکری هرچه بیشتر درخصوص سیاست ها و آمادگی انجام مراحل 4 گانه مدیریت بحران وهمچنین بررسی اقدامات و پیگیری های صورت گرفته درخصوص مصوبات جلسه قبل از اهم اهداف برگزاری این نشست است.

وی ادامه داد : مدیران کل مدیریت بحران استانداری‌ها ضمن طرح مسائل و مشکلات پیرامون مدیریت بحران،‌ مباحث و موضوعات قابل پیگیری و مربوط به سیاست‌های کاری مد نظر سازمان را جهت رسیدگی مطرح کردند.

اسماعیل نجار با اشاره به مبحث مستند سازی به عنوان یکی از مسائل مطرح شده در این نشست گفت: ماحصل هر حادثه می‌تواند بیانگر تجربیات ارزشمندی برای مسئولین باشد و اگر مستند سازی از نقاط ضعف و قوت در مواقع بروز حوادث صورت پذیرد، نتایج جمع بندی از این مستندات می‌تواند به صورت یک دستور العمل راهکار مناسبی را برای پیشگیری از بحران و یا مدیریت بهینه تر وقوع حوادث آتی به همراه داشته باشد.

ریاست سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تأمین اعتبار از جمله موارد مورد اشاره در این نشست بود که خوشبختانه اعتبار بسیار خوبی بنا بر پیشنهاد دولت و تصویب نمایندگان پیش بینی شده است، گرچه مدیران بحران بر پیچیدگی و طولانی بودن فرایند اعتبارات اذعان نظر داشتند.

نجار با بیان اینکه پیچیدگی‌های خاص در مقاطع بحران لزوم توجه هرچه بیشتر همگان را بر این موضوع می‌طلبد گفت: همه باید به این نتیجه برسیم و این آگاهی را داشته باشیم که ممکن است هر لحظه یک بحران در کشور حادث شود و در مرحله اول باور بحران را بپذیریم.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی نگاه فرابخشی به موضوع نیازمند توجه ویژه است و امیدواریم که با گسترش آموزش در کشور بتوانیم این موضوع را در کشور جا بیاندازیم.

معاون وزیر کشور درخصوص حوادث آتش سوزی که اخیرا در چند نقطه از کشور اتفاق افتاده است گفت: شورای عالی مدیریت بحران به ریاست وزیرکشور ضمن تشکیل جلساتی، تصمیمات خاصی در این خصوص اتخاذ کرده و مقرر شد تا از امکانات نیروهای مسلح در بخش پایش تا اطفاء حریق استفاده شود.

نجار درخصوص وقوع زلزله های کوچک متناوب طی روزهای اخیر در کشور گفت: خوشبختانه هیچ گونه خسارات جانی و یا جراحاتی برای زلزله دیدگان رخ نداده و تنها تعدادی از واحدهای مسکونی آسیب دیده است.

وی ادامه داد: البته میزان خسارات مالی در حال بررسی است و در صورت جمع بندی نهائی، میزان خسارات مالی ناشی از زلزله به اطلاع هم میهنان عزیز خواهد رسید.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها