امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136540
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر در حالی سه‌شنبه برگزار شد که نیمی از وقت آن ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر در حالی سه‌شنبه برگزار شد که نیمی از وقت آن به انتخاب رئیس جدید این جمعیت اختصاص داشت.

برخلاف آنکه انتخاب رئیس جدید در دستور کار جلسه این هفته شورای عالی جمعیت هلال احمر نبود، اما موضوع انتخاب رئیس در جلسه مطرح و برخی‌ها اعلام کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمعیت هلال احمر کردند.

گرچه جلسه سه‌شنبه شب شورای عالی جمعیت هلال احمر بدون نتیجه به پایان رسید، اما این جلسه دارای حواشی نیز بود.

در این خصوص سیداحمد موسوی دبیرکل فعلی جمعیت هلال احمر که اخباری مبنی بر کاندیداتوری وی در جلسه سه‌شنبه شب به گوش می‌رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال احمر انصراف داد.

وی گفت: تصمیم گرفتم که در اعتراض به رویه خلاف قوانین و ضوابط برای انتخابات ریاست جمعیت هلال احمر ثبت‌نام نکنم.

موسوی ادامه داد: اساسنامه صراحتاً نوشته که شورای عالی جمعیت هلال احمر دو نفر را به عنوان کاندیداهای نهایی به رئیس‌جمهور معرفی می‌کند و سپس رئیس‌جمهوری به یکی از آن دو نفر حکم ریاست را تنفیذ می‌کند، اما برخی دوستانی که به عنوان نماینده رئیس‌جمهور در جلسه سه‌شنبه حاضر بودند، همان ابتدای کار گفتند که نظر رئیس‌جمهور بر روی «فلانی» است، حالا بروید انتخابات را برگزار کنید.

وی در پاسخ به این سؤال که نظر رئیس‌جمهور بر روی چه کسی بود؟ گفت: نماینده‌های رئیس‌جمهور نظرشان را اعلام می‌کنند، اما مشخص نیست که واقعاً‌ این نظر شخص رئیس‌جمهور باشد یا نظر خودشان.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه وزرایی که در جلسه شورای عالی جمعیت به نمایندگی از رئیس‌جمهور حاضر بودند فردی را به عنوان کاندیدای رئیس‌جمهور معرفی کردند، گفت: نمی‌دانیم که واقعاً نظر رئیس‌جمهور به این فرد است یا خیر، هم‌اکنون دوستان در حال بررسی هستند تا صحت این موضوع مشخص شود.

وی دلیل شک‌برانگیز بودن نظر این افراد را اعتراض نوبخت به عنوان یکی از نمایندگان رئیس‌جمهور به سایر نمایندگان (وزیر بهداشت و وزیر خارجه) در مورد اعلام نظر رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: جالب است که نوبخت به عنوان نماینده رئیس‌جمهور به این دوستان اعتراض کرد و این موضوع سبب شد که ما در اینکه آیا واقعاً فرد موردنظر نماینده رئیس‌جمهور است یا خیر شک کنیم.

موسوی در پاسخ به این سؤال که «یعنی برخی افراد سعی دارند شخص مورد نظر خود را به عنوان شخص مورد نظر رئیس‌جمهور معرفی کنند؟» گفت: نمی‌دانم، واقعاً نمی‌دانم و هم‌اکنون در حال بررسی هستیم و تا زمانی که اطلاعات دقیق به دست بیاوریم صبر می‌کنیم.

وی تأکید کرد: اگر اوضاع همین‌طور باشد که قطعاً خلاف ضوابط است، من در انتخابات ثبت‌نام نمی‌کنم، اما اگر مسیر قانون را در پی گیرند ما در خدمت دوستان هستیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد نظر شما تغییر کند؟ گفت: اگر مسیر قانون را طی کنند ما در خدمت هستیم اما اگر از مسیر قانون خارج شوند من ثبت‌نام نمی‌کنم، ارزشها برای من مهم‌تر از پست‌ها هستند، اگر ارزش‌ها از بین بروند پست‌ها معنی ندارند.

وی تأکید کرد: ما به خاطر پست‌ها ارزش‌ها را زیر پا نمی‌گذاریم، صداقت، پاکی ارزش‌های ما هستند، ما حاضریم از تمامی عناوین و پست‌های سازمانی کنار برویم برای اینکه این ارزش‌ها حفظ شود.

به گفته دبیرکل جمیت هلال‌احمر، مهلت ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمعیت هلال احمر تا پایان وقت اداری روز شنبه است و روز یکشنبه نیز برنامه‌ها و رزومه کاندیداها برای اعضای شورای عالی جمعیت هلال احمر ارسال می‌شود.

به گزارش فارس، جلسه بعدی شورای عالی جمعیت هلال احمر که به احتمال زیاد به انتخاب رئیس جدید هلال احمر می‌انجامد ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها