امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136547
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، اعضای کمیته آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش پارلمان قرقیزستان لایحه اصلاحات قانون این کشور در

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، اعضای کمیته آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش پارلمان قرقیزستان لایحه اصلاحات قانون این کشور در زمینه حمایت دولت از عرصه فیلم و سینما را بررسی می‌کنند.

در این رابطه، «موقتانعلی بیکتین‌علیف» معاون وزیر فرهنگ، اطلاعات و جهانگردی قرقیزستان در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد: طبق قانون پیشنهادی جدید، برخی صحنه‌های فیلم‌ها شامل جنگ، خشونت و ظلم، محتوای مستهجن و نقض حاکمیت این کشور سانسور خواهند شد.

وی در این خصوص افزود: اما هنوز کمیسیونی که مسئولیت سانسور صحنه‌های مستهجن و خشن فیلم‌ها را برعهده داشته باشد، سازماندهی نشده که در اصلاحات ارائه شده این امر لحاظ گردیده است.

این مقام قرقیز در ادامه گفت: در حال حاضر، مشکل اصلی در این زمینه، تماشای فیلم‌هایی با محتوای مستهجن و خشن توسط افراد خردسال می‌باشد.

معاون وزیر فرهنگ، اطلاعات و جهانگردی قرقیزستان تصریح کرد: به این علت یک کمیسیون در زمینه سانسور فیلم‌های مستهجن در کشور ایجاد خواهد شد.

تلاش بیشکک برای حذف صحنه‌های غیراخلاقی از فیلم‌های پخش شده در این کشور در حالی است که چندی قبل نیز گروهی از جوانان قرقیزستان در مخافت با آزادی تبلیغات همجنس‌گرایان در این کشور، اعتراضاتی را سازماندهی کردند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار