امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136551
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در مطلبی به دستورالعملی با نام پروتکل هانیبال ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در مطلبی به دستورالعملی با نام پروتکل هانیبال و حوادثی که به دستگیری و کشته شدن سرباز اسرائیلی، ستوان دوم «هدر گلدین» در طول جنگ غزه منجر شد، نگاهی انداخته و نوشته به نوار صوتی درباره حوادث اول آگوست که به عنوان «جمعه سیاه» معروف است، دست یافته است.

این روزنامه با استناد به این فایل صوتی، به حادثه‌ای اشاره کرده که پس از درگیری میان نیروهای حماس و نظامیان صهیونیستی که منطقه را برای یافتن تونل‌های این جنبش گشت‌زنی می‌کردند، نیروهای حماس این سرباز اسرائیلی را دستگیر و وارد یکی از تونل‌های زیرزمینی کردند. در این فایل صوتی شرح داده شده، افسران نظامی صهیونیستی تلاش کردند پایگاه حماس را تسخیر کنند و به طور مرتب به مسجدی حمله کردند که مدعی بودند این تونل زیرزمینی به آن ختم می‌شود تا به این نتیجه رسیدند که «گلدین» دیگر زنده نیست و در این حمله کشته شده است.

یدیعوت آحارونوت نوشت، در آن ساعت‌های حساس یعنی از لحظه درگیری که به دستگیری گلدین منجر شد تا اواسط روز، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در حال اجرای پروتکل هانیبال بوده است؛ پروتکلی که بیان می‌کند در زمان اسیر شدن یک سرباز اسرائیلی، ماموریت اصلی پایان دادن به این گروگان‌گیری است، حتی اگر این به معنای صدمه زدن به سربازان اسرائیلی حتی فردی که دستگیر شده، باشد.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل قانونی را تحت عنوان «پروتکل هانیبال» در دستور کار قرار داده‌ که بر اساس آن با هدف اینکه از ربایش سرباز جلوگیری شود، دستور بمباران تمامی راه‌های فرار صادر می‌شود، حتی در صورتی که این اقدام جان آن سرباز را به خطر بیاندازد.

نام «هانیبال» برگرفته از نام یک فرمانده کارتاژی (از تمدن‌های باستان) است که زمانی برای آنکه از اسیر شدن به دست نیروهای رم جلوگیری کند، دست به خودکشی زد.

آنطور که گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کرده‌اند، «هدر گولدین» افسر ارتش رژیم‌صهیونیستی روز جمعه ساعتی پیش از آغاز آتش‌بس 72 ساعته به اسارت هسته‌های مقاومت درآمده است. پس از این اتفاق بود که ارتش رژیم‌صهیونیستی با نقض آتش‌بس دست به بمباران گسترده منطقه رفح زد. بنا بر اعلام حماس، گولدین احتمالا در جریان همین بمباران‌ها کشته شده است (جزئیات بیشتر).

بر اساس این گزارش، فرماندهان مسئول این عملیات که می‌توانند تحت پیگرد پلیس نظامی قرار گیرند، «الی گینو» و «اور وینتر» هستند. اما دو ماه و نیم بعد از دستگیری و کشته شدن گلدین، فرماندهان دخیل در این اتفاق گفتند که وجدانشان آسوده است و نگران بازجویی‌ها نیستند چراکه آنها طبق دستور عمل کرده‌اند که برای اجرا در چنین شرایطی به آنها داده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها