امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136558
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 27
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،پایگاه خبری ارم نیوز خبر داد که دو کشور چین و ترکیه در زمینه تسلیحاتی در حال نزدیک ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،پایگاه خبری ارم نیوز خبر داد که دو کشور چین و ترکیه در زمینه تسلیحاتی در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند که این مسئله موجب نگرانی ناتو شده است.

بنابراین گزارش، ترکیه تلاش دارد با کمک یک شرکت چینی به فناوری ساخت موشک‌های قاره پیما با توان حمل کلاهک‌های هسته‌ای دست پیدا کند.

انتظار می‌رود ترکیه در روزهای آینده تصمیم نهایی درباره همکاری با این شرکت چینی را که ناتو به دلیل عدم تطابق میان تسلیحات چینی با تسلیحات غربی مخالف همکاری آن با ترکیه است، اعلام کند.  

این شرکت تسلیحاتی چینی در مناقصه‌ای که ترکیه برگزار کرده توانسته بود با شرایط مناسب‌تری حریفان ایتالیایی، فرانسوی و آمریکایی خود را پشت سر بگذارد.

ترکیه دومین ارتش بزرگ در ناتو را پس از ارتش آمریکا در اختیار دارد و طی سال‌های اخیر دولت آنکارا در راستای خرید تسلیحات مدرن به تقویت تولیدات نظامی داخلی هم توجه کرده است هرچند تولید داخلی نظامی ترکیه با همکاری کشورهای غربی بوده است.
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها