امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136560
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز (چهارشنبه) در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز (چهارشنبه) در نشست خبری اعلام کرد: نیروهای افغان و دولت افغانستان در سال 2014 میلادی به اهداف خود رسیدند.

صدیقی افزود: در این سال میلادی تمام نظامیان جنگی خارجی از افغانستان خارج شده و نیروهای افغان با توانایی کامل توانستند امنیت را تأمین کند.

وی تأکید کرد: در سال 2014 میلادی طالبان با وجود حملات خود بازهم ناکام مانده و در برابر نیروهای افغان شکست خورده‎اند و این شکست خود را باید بپزیرند.

سخنگوی وزارت در ادامه با تأکید برافزایش نیروهای افغان در برابر شبه‎نظامیان طالبان اعلام کرد: تلفات طالبان و سایر تروریست‎ها در سال 2014 سه برابر بیشتر از نیروهای افغان بوده است.

صدیقی در ادامه گفت: در سال 2014 میلادی حدود 8 هزار کشته و 2 هزار و 500 نفر زخمی، یک هزار نفر دستگیر و 310 انتحار کننده محصول طالبان از جانب نیروهای افغان بوده است.

وی افزود: در این سال 3 هزار قبضه سلاح و 185 خودروی از شبه‎نظامیان به دست نیروهای افغان افتاده و این نیروها 6 هزار مین کارگذاری شده طالبان را خنثی کرده است.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان در بخش پایانی سخنان خود به افغان‎ها وعده داد که با خروج نظامیان خارجی طالبان نمی‎توانند حتی یک منطقه را متصرف شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها