امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136562
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الیور استون» فیلمساز آمریکایی در مطلبی که در صفحه فیس‌بوک خود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الیور استون» فیلمساز آمریکایی در مطلبی که در صفحه فیس‌بوک خود نوشت، اعلام کرد که قصد دارد فیلم مستندی درباره «ویکتور یانوکویچ» رئیس‌جمهور پیشین اوکراین بسازد.

«اسپوتنیک» نوشت که استون که مصاحبه‌ای 4 ساعته با یانوکویچ داشته می گوید: « یانوکویچ رئیس‌جمهور قانونی اوکراین بود پیش از آنکه ناگهان 22 فوریه کنار گذاشته شود. جزئیات بیشتر در این مورد را در مستند ببینید.»

استون معتقد است که غرب تلاش کرد که نقش روسیه را در کریمه برجسته کند اما داستان واقعی حضور آمریکا در اوکراین است. واقعیت در غرب گفته نمی‌شود و این تاریخی است که باید یکبار دیگر گفته شود مانند  ماجرای سلاح‌های کشتار جمعی که در دوران بوش به آنها پرداخته می‌شد.

وی همچنین گفت:«بسیاری از شاهدان از جمله یانوکویچ و نیروهای پلیس معتقدند که اقدامات خارجی که در این زمینه دخیل بوده‌اند را عوامل هوادار غرب با هماهنگی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) ترتیب داده‌اند.»

این فیلمساز آمریکایی ابراز امیدواری کرده که واقعیت درباره کودتا در اوکراین را در غرب منعکس کند تا از اقدامات جنون‌آمیز بیشتر جلوگیری شود.

یانوکویچ فوریه گذشته در پی تظاهرات‌های گسترده در کی‌ِیف از کشور خارج شد. تظاهرات‌کنندگان به خودداری وی از امضای قرارداد تجارت آزاد با اتحادیه اروپا معترض بودند.

در ادامه این ناآرامی‌ها مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته  و در پی سقوط دولت مرکزی این کشور تحت فشار مخالفان مورد حمایت غرب صحنه درگیری‌های خونین میان روس‌تبارهای استقلال‌طلب و نیروهای امنیتی دولت مرکزی بوده است. کشورهای غربی در این مدت با ادعای حمایت روسیه از استقلال‌طلبان،‌چند دور تحریم علیه مسکو وضع کرده‌اند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار