امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13657
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 114
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، برنابا مریال بنجامین، سخنگوی رسمی دولت سودان جنوبی و وزیر اطلاع رسانی این کشور گفت: کابینه سودان ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، برنابا مریال بنجامین، سخنگوی رسمی دولت سودان جنوبی و وزیر اطلاع رسانی این کشور گفت: کابینه سودان جنوبی سفر قریب الوقوع هیئت بلندپایه این کشور به ریاست ریاک مشار، معاون ریاست جمهوری  به خارطوم را تصویب کرد.

سخنگوی دولت سودان جنوبی گفت: هیئت سودان جنوبی در این سفر با علی عثمان طه معاون رئیس جمهور سودان دیدار می‌کند تا خارطوم را برای ادامه پمپاژ نفت از طریق خاک سودان راضی کند.

وی افزود: هیئت سودان جنوبی علاوه بر بررسی روابط دوجانبه با سودان از این کشور می‌خواهد که از تصمیم خود برای توقف انتقال نفت صرف نظر کند و مانع به هم خوردن روابط بین دو کشور شود.

بنجامین بر پایبندی دولت سودان جنوبی به توافقنامه‌های به امضا رسیده بین جوبا و خارطوم تاکید کرد و گفت: در صورتی که سودان بر توقف صادرات نفت سودان جنوبی اصرار ورزد این کشور راه‌های سرمایه گذاری در زمینه های غیرنفتی را دنبال می‌کند.

رئیس جمهور سودان شنبه هفته گذشته به وزارت نفت این کشور دستور داد به دلیل ادامه حمایت سودان جنوبی از شورشیان سودان صادرات نفت سودان جنوبی از طریق تاسیسات زیربنایی سودان را متوقف کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها