امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136577
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل روز چهارشنبه واکنش تندی به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل روز چهارشنبه واکنش تندی به افشاگری رسانه& zwnj;ها از نحوه کشته شدن یک سرباز اسرائیلی نشان داد. فایل صوتی که یک رسانه اسرائیلی منتشر کرد نشان می‌دهد این سرباز اسرئیلی با اجرای پروتکلی بحث‌انگیز در درگیری‌های بین نیروهای اسرائیل و حماس در منطقه «رفح» کشته شده است. 

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت روز چهارشنبه یک فایل صوتی منتشر کرد که نشان می‌داد سربازی به نام «هدر گلدین» در روز اول آگوست با اجرای پروتکلی موسوم به «پروتکل هانی‌بال» کشته شده است. به موجب این پروتکل، هنگامی که یک سرباز اسرائیلی به اسارت نیروهای طرف درگیر در می‌آید، سربازان هم‌رزم وی باید به هر نحو ممکن از اسیر شدن وی جلوگیری کنند، حتی اگر این اقدام به قیمت جان سرباز اسیر تمام شود.

«هدر گلدین» روز اول آگوست به اسارات نیروهای حماس درآمد و فایل صوتی افشا شده نشان می‌دهد سربازان اسرائیلی در این روز با اجرای این پروتکل بحث‌انگیز باعث قتل وی شده‌اند.

بنی گانتز روز چهارشنبه با بیان اینکه «ارتش نمایش تلویزیونی نیست» به انتشار این فایل صوتی در رسانه‌ها واکنش نشان داد. وی در واکنش به خبر روزنامه یدیعوت آحارونوت که از مرگ بحث‌انگیز این سرباز اسرائیلی پرده برمی‌داشت گفت: «ارتش، نمایش تلویزیونی نیست؛ جنگ نمایش نیست و ما به دنبال ارتقاء مقام نیستیم.»

وی افزود: «در حالی که رسانه‌ها نقش مهمی در افشای مسائل به عموم مردم دارم، در این قضیه سربازانی جان باخته وجود دارند و اطلاعاتی درباره عملیات‌های مربوط به موضوعات حساس.»

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی درز موارد ضبط شده از عملیات‌ها را «غیرقابل قبول» خواند اما افزود که او قصد پنهان‌کاری ندارد.

 انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها