امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136579
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت بیزینس اینسایدر در تحلیلی با اشاره به انتقال پادشاه عربستان به ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وب‌سایت بیزینس اینسایدر در تحلیلی با اشاره به انتقال پادشاه عربستان به بیمارستان تاکید کرد که مسئله جانشینی در عربستان جای سوال دارد اما در میان سوالات جدی‌تر درباره سیاست‌های نفتی عربستان مطرح می‌شود.

بنابراین گزارش، عربستان سعودی تاکنون از کاهش تولید نفت خود برای متوقف کردن روند سقوط قیمت نفت امتناع کرده بود چرا که باور داشت باید به بازار اجازه داد خودش مسیر مد نظر را مشخص کند اما این سیاست در هر زمان و هر دوره انتقالی احتمالی درباره جانشینی، تغییر کند.

این وب‌سایت خبری-تحلیلی در ادامه با اشاره به نگرانی جدی توده مردم عربستان از کاهش قیمت‌ نفت در بازار جهانی تصریح کرد که پس از انتقال پادشاه به بیمارستان این مسئله به گل سر سبد مسائلی بدل خواهد شد که سرمایه گذاران را از گام برداشتن باز می‌دارد.

بیزینس اینسایدر در ادامه با اشاره به اینکه سیاست نفتی کنونی عربستان برای دوره انتقالی احتمالی در این کشور مناسب نخواهد بود، تصریح می‌کند که مقامات عربستانی در این دوره انتقالی نیاز به حمایت و احساس خوب مردم دارند به ویژه آنکه آخرین دوره انتقالی تجربه شده در عربستان 20 سال قبل بوده است.

این وب سایت با اشاره به اینکه پادشاه بعدی عربستان تصمیم گیرنده نهایی درباره ادامه یا متوقف کردن سیاست نفتی فعلی خواهد بود، تاکید می‌کند که باید منتظر ماند تا وضعیت سلامتی ملک عبدالله مشاهده شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) دیوان پادشاهی عربستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه برای اجرای آزمایش‌ و معاینات پزشکی به بیمارستان شهرک پزشکی «ملک عبدالله» در ریاض منتقل شده است.

این اولین بار است که خبر حضور پادشاه عربستان در بیمارستان به بهانه معاینه به طور فوری در رسانه‌های سعودی بازتاب داده می‌شود.با توجه به وضعیت نامساعد جسمی عبدالله بن عبدالعزیز، احتمال اینکه او به دلایل دیگری راهی بیمارستان شده باشد نیز وجود دارد.

پادشاه 90 ساله عربستان پیش از این نیز بارها برای درمان و جراحی به خارج از این کشور انتقال یافته بود.
انتهای پیام/
 
   
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها