امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136580
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 31
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر طی تحلیلی درپی انتقال ناگهانی پادشاه عربستان ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر طی تحلیلی درپی انتقال ناگهانی پادشاه عربستان سعودی به بیمارستان تاکید کرد که رقابت برای جانشینی میان شاهزاده‌ها، عربستان را در آستانه بحران داخلی قرار خواهد داد.

سایمون هندرسون نویسنده این تحلیل با اشاره به اینکه برخی منابع غیر رسمی بیماری ملک عبدالله را ناشی از مصرف زیاد سیگار طی سالیان متمادی توسط وی عنوان کرده‌اند، نوشت: اگر پادشاه عربستان بمیرد شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز برادر 87 ساله وی به قدرت می‌رسد و علی رغم اینکه برنامه ملاقات‌های عمومی وی پر مشغله است ولی آشکارا وی از بیماری «زوال عقل» رنج می‌برد.

این در شرایطی است که جانشین تعیین شده برای سلمان، «مقرن بن عبدالعزیز» آخرین فرزند بنیانگذار پادشاهی سعودی هم از تائید همه اعضای شورای بیعت برخوردار نیست.

هندرسون با اشاره به اینکه پادشاه عربستان با وجود بیماری همچنان تصمیم گیرنده اصلی در این کشور است تصریح می‌کند که خلاء قدرت در عربستان با بستری شدن پادشاه بزرگترین صادر کننده نفت به دلیل سرطان پیشرفته دارای اهمیت است.

روز گذشته بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) دیوان پادشاهی عربستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاه برای اجرای آزمایش‌ و معاینات پزشکی به بیمارستان شهرک پزشکی «ملک عبدالله» در ریاض منتقل شده است.

این اولین بار است که خبر حضور پادشاه عربستان در بیمارستان به بهانه معاینه به طور فوری در رسانه‌های سعودی بازتاب داده می‌شود.با توجه به وضعیت نامساعد جسمی عبدالله بن عبدالعزیز، احتمال اینکه او به دلایل دیگری راهی بیمارستان شده باشد نیز وجود دارد. 
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها