امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136602
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 128
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه کاغذ رنگی یک جُنگ ترکیبی شبانه است که با هدف گسترش فضای کتاب و کتابخوانی در جامعه، و با مخاطب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه کاغذ رنگی یک جُنگ ترکیبی شبانه است که با هدف گسترش فضای کتاب و کتابخوانی در جامعه، و با مخاطب عام تهیه شده است.

قبلا شبکه 4 برنامه «کارنامه» را داشت که سیاست‌گذاری آن از ابتدا برای اقشار فرهیخته‌تر بوده است، اما در این برنامه سعی می شود تا عموم درگیر شوند و برای این کار از قالب‌های متنوع و سرگرم‌کننده استفاده می‌شود.

مجری برنامه خانم مارال دوستی است که سابقه اجرا در رادیو هفت را دارد و هم اکنون دبیر و تهیه کننده برنامه رادیویی «پرانتز باز» در رادیو نمایش است.

سردبیر و نویسنده برنامه احسان رضایی است که منتقد کتاب است و سال 1392 از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان پرمخاطب ترین خبرنگار حوزه کتاب انتخاب شد.

کارگردان و تهیه کننده برنامه، محمود فاتحی از تهیه‌کنندگان قدیمی شبکه 4 است که سابقه تهیه‌کنندگی برنامه «کارنامه» را در حوزه کتاب دارد.

مصاحبه های این برنامه قرار است در محیطی غیرمعمول، درباره حواشی کار و زندگی نویسنده یا مترجم باشد. در واقع هدف، صحبت غیرمستقیم درباره کتاب است.

مهمان برنامه این هفته، مصطفی رحماندوست، شاعر کودک است که درباره وضعیت ادبیات کودک در کشورما صحبت می کند. مهمان برنامه اول رضا رضایی مترجم بود که درباره سابقه کتابخوان شدن خودش گفت و از پروژه ترجمه زنان نویسنده قرن 19 انگلیس (جین آستین، خواهران برونته و جرج الیوت) حرف زد. مهمان برنامه بعدی، مصطفی رحماندوست شاعر شعر انار است. در قسمت های 3 به بعد هم با کاوه میرعباسی مترجم صحبت خواهد شد.

برنامه روزهای پنجشنبه ساعت 22 و ربع روی آنتن می رود، شنبه ها ساعت 16 و سه شنبه ها ساعت 13 هم تکرارش پخش می‌شود.

بخش های فعلی برنامه شامل: معرفی کتاب، گفتگو با یک نویسنده یا مترجم، پیشنهاد سیر مطالعاتی، تقویم هفته، گزارش از مدارس و آیتم چگونه بنویسیم.

به تدریج آیتمهای دیگری مثل گشتن در لوکیشن بعضی رمان های ایرانی یا مسابقه کتابخوانی والدین برای بچه‌ها هم به برنامه اضافه خواهد شد.

در این برنامه از قالب تکرای نظرسنجی برای مسابقه خبری نیست و از قالب های نظیر مسابقه عکس سلفی فرستادن با کتاب استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها