امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136604
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ما می‌ مانیم و با همین دو هلیکوپتری که در اختیار داریم مهمات دشمن ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ما می‌ مانیم و با همین دو هلیکوپتری که در اختیار داریم مهمات دشمن را می& zwnj; کوبیم و مسئولیت تمرد را می ‌پذیریم» اینها جملات مردی بود وقتی شنید بنی صدر دستور تخلیه پادگان ها و انهدام انبار مهمات را داده نتوانست تحمل کند که دشمن تا دروازه های شهرهای کشورش پیش آمده باشد و او فرار کند.

شهید چمران از شیرودی با عنوان ستاره درخشان جنگ های کردستان یاد کرده بود؛ و برخی صاحب نظران جنگ‌ های هوایی او را «نامدارترین خلبان جهان» نامیده ‌اند چنان که تیمسار فلاحی، رئیس ستاد مشترک ارتش درباره او گفته بود: ناجی غرب و فاتح گردنه ‌ها و ارتفاعات آریا، بازی دراز، میمک، دشت ذهاب و پادگان ابوذر بود؛ شیرودی غیر ممکن ‌ها را ممکن کرد.

مجموعه «نیمه پنهان ماه» که چندی است از شبکه افق سیما پخش می شود به مرور خاطراتی از زندگی شخصی و کاری شهدای دفاع مقدس اختصاص دارد و این هفته به سراغ شهید علی اکبر شیرودی رفته است.

شهید شیرودی خلبان هوانیروز بود و از ابتدای جنگ تا زمان شهادت در 1360، از رکوردداران انجام پروازهای عملیاتی در جهان شده بود.

شهناز شاطر آبادی در سال 1357 با علی اکبر شیرودی ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد؛ مصاحبه با خانم شاطرآبادی در این قسمت از نیمه پنهان ماه صورت می گیرد؛ برنامه ای که قرار است ساعت 19 روز چهارشنبه 10 دی ماه و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه افق پخش شود.

امیر بنان تهیه کننده و یاسر انتظامی کارگردان این مجموعه هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها