امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136608
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری تشکیل ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران با حضور محمد رضا نجفی زاده رئیس ستاد، مرتضی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری تشکیل ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران با حضور محمد رضا نجفی زاده رئیس ستاد، مرتضی شایسته مدیر کانون پخش کنندگان، داریوش باباییان سخنگوی  کانون پخش صبح  امروز برگزار شد.

بنا بر این گزارش، شایسته با اشاره به عملکرد کانون پخش کنندگان گفت: این کانون به صورت قانونی ثبت شده وهمچنین قرار است عضو خانه سینما شود و تقاضای عضویت راداده است و در ثبت شرکتها نیز به ثبت رسیده است هم اکنون من به همراه بیژن امکانیان ، داریوش باباییان، محمد درمنش ،‌سیروس تسلیمی ،‌سعید سعدی ،‌مسافرچی وسید محمد قاضی عضو شورای مرکزی هستیم و روزهای یکشنبه جلسات ما در خانه سینمای شماره 2 برگزار می شود.

وی ادامه داد: با ایوبی رئیس سازمان سینمایی مذاکره کردیم تا علاوه بر حضور نماینده کانون در شورای صنفی،‌نماینده ای نیز در پروانه ساخت ،‌شورای تسهیلات ،‌کمیسیون تبلیغات و بخش ویدیو داشته باشیم.

مرتضی شایسته با اشاره به اهمیت اکران فیلم ها در مراکز فرهنگی گفت: ستاد اکران های جنبی اهدافی همچون پیگیری اکران های اختصاصی و عمومی در دانشگاهها ،‌اکرانهای  اختصاصی برای نهادها، راه اندازی ومدیریت سالنهای خاموش کشور، را پیگیری می کند.

وی ادامه داد:  اکران در نهادهای فاقد سینما، مدارس کشور و سایر اکرانهایی که در مکانهایی غیر از سالن سینما ها برگزار می شود توسط این ستاد انجام شده و مدیریت آن را محمد رضا نجفی زاده برعهده دارد  و امیدواریم با برنامه ریزی های درست در امسال و سال آینده اکران با نظم وخوبی داشته باشیم.

شایسته با اشاره به اینکه سالنهای زیادی در کشور وجود دارد که سالن سینما نیست اما قابلیت نمایش فیلم برای آنها وجود دارد گفت: حدود 50 هزار سالن در کشور وجود دارد که مربوط به نهادها دستگاههای مختلف وزارت خانه ها است که می توان در آنها فیلم نمایش داد این سالنها در بسیاری از شهرهای کشور که فاقد سالن سینما هستند مانند ساوه ،‌ اندیمشک،‌زاهدان و حتی شهرهایی همچون تهران قرار دارند.

وی ادامه داد: مثلا در تهران وزارت کار و یا وزارت نفت سالنهای بزرگ خوبی در اختیار دارند که می توان در آنها فیلم نمایش داد وستاد اکران های جنبی مثلا فیلمی مانند چ را تاکنون بیش از 200 بار  در همین سالنها اکران کرده است.

شایسته افزود: باید نمایندگان مجلس، فرمانداران و مدیران استانها اعم از مسئولان سپاه، بسیج ، ارتش و شوراهای شهر و شهرداری  و جاهای دیگر به دنبال سالن سازی و آماده کردن یک سالن نمایش ابتدا برای نیروهای خود و سپس برای مردم باشند با این طرح می توان به گونه ای جریان سازی که هم از سالنهایی که خالی است و از آنها استفاده نمی شده برای نمایش فیلم و بهره برداری سینمایی استفاده کرد و هم اینکه جریان سازی برای ساخت سالن‌های سینمایی در شهرهای مختلف به وجود آورد.

شایسته افزود:د ر این طرح فیلم ها برای مردم در مناطق محروم که فاقد سالن هستندبه نمایش در  می آید اما قیمت بلیت با قیمت بلیت های سالن تفاوت دارد و ارزانتر است.

وی با تشکراز گروه هنر وتجربه گفت: این طرح می تواند کمک زیادی به نمایش فیلمهایی که در گروه هنر وتجربه قرار دارند بکند واین فیلم ها در سالنهای بیشتری به نمایش در آیند.

محمدرضا نجفی زاده مدیر ستاد اکران های جنبی سینمای ایران نیز با اعلام آغاز به کار این طرح گفت: کانون پخش کنندگان برای سینما اهداف بلندی دارد که یکی از آنها مدیریت اکرانهای جنبی است ما با این طرح به دنبال آن هستیم که شرایط دیده شدن تمامی فیلمها را در تمام نقاط کشور ایجاد کنیم تا فیلمی پشت خط اکران نماند هدف اصلی ما کمک به اقتصاد سینما است.

وی ادامه داد: با این طرح سالنهایی که درکشور خاموش هستند راه اندازی می شوند و همچنین سالن هایی که در شهرهای فاقد سینما وجود دارند زیر نظر کانون وسازمان سینما یی احیا شده وفیلم های روز سنیمای ایران را برای مردم نمایش می دهد.

نجفی زاده افزود: شورایی در این ستاد و با همکاری کانون پخش کنندگان تشکیل شده وفیلم هایی را که قرار است اکران شوند بررسی می کند و اگر قابلیت اکران داشته باشد را اکران می کند. سیروس تسلیمی ،‌محمد درمنش و ‌سعید سعدی عضو این شورا هستند.

وی با اشاره به روند اجرایی این طرح گفت: دانشگاهها و مراکزی که تقاضای اکران اختصاصی فیلمی را دارند تقاضای خود را به این ستاد می دهند و ستاد نیز تقاضای آنها را بررسی می کند همچنین ستاد قصد دارد با گرفتن حمایت و تجهیزات سالن های شهرهای فاقد سینما را احیا کند.

نجفی زاده افزود: سایت این ستاد و کانون پخش کنندگان به آدرس WWW. FILMEKRAN. COM  اخبار فعالیتهای ستاد را منتشر می کند و همچنین متقاضیان اکران اختصاصی می توانند به این سالن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف طرح توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی است که این طرح با برنامه ریزی که دارد به دنبال اجرای عدالت برای نمایش فیلمها ست و کمک می کند تا اقتصاد سینما رشد کند.

داریوش باباییان  سخنگوی کانون پخش کنندگان نیز گفت: بعد از شکل گیری کانون برنامه ریزی برای نمایش فیلم آغاز شد و قرار شد ستاد اکرانهای جنبی با یک کار کارشناسی تشکیل و به صورت مستقل فعالیت کند مراحل اولیه این طرح به صورت آزمایشی اجرا شده و اجرای طرح به صورت رسمی از 15 دی ماه آغاز می شود.

وی ادامه داد: این ستاد به دنبال یک سامانه در پخش فیلمها در اکرانهای جنبی است زیرا امروز بسیاری از شهرها سالن سینما ندارد اما تعداد سالنهای غیر سینمایی آنها بسیار بیشتر از سالنهای سینما است مثلا زاهدان سالن سینما ندارد اما 6 سالن خوب برای نمایش فیلم دارد.

باباییان افزود: این طرح می تواند در آمد زایی خوبی برای فیلم ها باشد و مسئولان استانها نیز اگر به دلیل کمبود بودجه و یا مشکلات دیگر امکان سالن سازی ندارند از این طرح حمایت کنند زیرا ساخت سالن سینما حداقل 7 میلیارد هزینه دارد اما با هزینه کمتر می توان سالنهای موجود نهادها و دستگاهها را به سرورهای دیجیتال مجهز کرد.

وی ادامه داد:در اجرای آزمایشی این طرح در بعضی از سالنها فیلم به صورت DVD نمایش داده شد اما در طرح جدید و با گرفتن حمایت سالنها به سیستم دیجیتال DCP مجهز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها