امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136623
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی از اهالی صنعت چاپ درباره مشکلات صنعت چاپ و لزوم برپایی «چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ» به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی از اهالی صنعت چاپ درباره مشکلات صنعت چاپ و لزوم برپایی «چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ» به بیان مطالبی پرداختند که در ذیل از خاطرتان می‌گذرد:

* جلیل‌ثانی: بانوان حضوری فعال در صنعت چاپ دارند

در ابتدا زهرا جلیل‌ثانی، مدیرعامل شرکت چاپ و بازرگانی مجلسی با اشاره به حضور بیش از 3 هزار بانوی فعال در صنعت چاپ، گفت: طبق آماری که در سال 89 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردیم، بیش از 3 هزار خانم در بخش‌های مختلف صنعت چاپ فعالیت می‌کنند که این نشان از حضور فعال بانوان در این صنعت به ظاهر خشن دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر صنعت چاپ کشور تکنولوژی قابل قبولی داشته و شرایط عرضه کالا با کیفیت را دارد اما به دلیل عدم حمایت های لازم، از امکانات به خوبی استفاده نمی‌شود.

جلیل ثانی ادامه داد: متأسفانه در شرایط فعلی دغدغه ارائه کالا نفیس وجود ندارد زیرا متقاضیان کار را به چاپخانه‌ای می‌دهند که کار را ارزان‌تر چاپ می‌کند و کیفیت برایشان اهمیتی ندارد.

* لزوم ایجاد «بانک جامع اطلاعاتی صنعت چاپ» در کشور

وی تشکیل «بانک جامع اطلاعاتی صنعت چاپ» را ضروری دانست و افزود: تشکیل بانک جامع اطلاعاتی می‌تواند به آینده این صنعت کمک شایانی کند چراکه با تشکیل این بانک مسئولان هر استان می‌توانند بر اساس اطلاعات موجود برنامه‌ریزی کنند تا مجوزها بر اساس نیاز استان‌ها داده شود.

جلیل‌ثانی با اشاره به حضور فعال بانوان در صنعت چاپ، بیان کرد: در سال 85 تلاش‌هایی را برای تشکیل چنین بانکی در حوزه بانوان انجام دادیم اما متأسفانه موفق نشدیم.

مدیرعامل شرکت چاپ و بازرگانی مجلسی در توضیح مشکلات صنعت چاپ گفت: اکنون در حوزه نشر وام‌های خوبی داده می‌شود اما در صنعت چاپ این امکانات وجود ندارد و این در شرایطی است که صنعت چاپ نیاز به حمایت‌های دولت دارد.

وی افزود: خوشبختانه در فضایی که دولت یازدهم فراهم کرده شرایط برای ورود ماشین‌آلات درجه یک چاپی وجود دارد اما به دلیل عدم خروجی لازم از سرمایه‌گذاری در صنعت چاپ، چاپخانه‌داران مایل به خرید این دستگاه‌ها نیستند.

جلیل ثانی با اشاره به چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ، عنوان کرد: جشنواره باید محل شناسایی کاستی‌ها و رفع آن باشد زیرا تمجید از خوبی‌ها دردی را دوا نمی‌کند و برای پیشرفت باید ابتدا کاستی‌ها را برطرف کرد. اگر خواهان پیشرفت در صنعت چاپ هستیم باید به سوی آن حرکت کنیم و نباید منتظر تسهیلات دولت بمانیم چراکه با اعتراض و اشاره به مشکلات چیزی تغییر نمی‌کند.

* رحیمی‌یگانه: تغییر در پارامترهای کیفی چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ

در ادامه محمد حسین رحیمی یگانه، رئیس بخش مسابقات تخصصی آثار چاپی چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ از استقبال خوب و اهالی چاپ در این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 30 اثر چاپی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی اضافه کرد: با تغییراتی که در داوری‌ها و بخش‌های جشنواره انجام شده است، بخش‌های مختلفی برای این دوره از مسابقه طراحی شده است و هم اکنون آثار چاپی بیش از 10 گروه به دست ما رسیده است، همچنین سعی شده است پارامترهای کیفی بیشتری برای داوری آثار در نظر گرفته شود.

رحیمی یگانه با اشاره به تغییرات انجام شده در این دوره از جشنواره، افزود: در این دوره از جشنواره تغییراتی در نحوه برگزاری مسابقات آثار چاپی انجام شده است و محصول محوری مورد تأکید برگزارکنندگان مسابقات قرار دارد؛ انشاالله تلاش خواهد شد تا در سال آینده تغییرات دیگری در مسابقات آثار چاپی جهت هر چه شفاف شدن داوری‌ها انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها