امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136658
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، منصور حقیقت‌پور صبح امروز در نشست با تولیدکنندگان و صنعتگران اردبیل اظهار کرد: ما ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، منصور حقیقت‌پور صبح امروز در نشست با تولیدکنندگان و صنعتگران اردبیل اظهار کرد: ما ناخواسته در یک نبرد اقتصادی، هسته‌ای، امنیتی و سیاسی وارد شده‌ایم به طوری که تحریم‌های اقتصادی استکبار با نیت شوم و با هدف فروپاشی نظام اقتصادی کشور اتفاق افتاده تا شاید تغییر رفتار حکومت را در قبال آن شاهد باشند.

وی گفت: اگر مذاکرات هسته‌ای 7.5 ماه عقب افتاده و قیمت نفت از 106 دلار به 50 دلار کاهش یافته است جز با نیت ضربه وارد کردن به اقتصاد ایران نبوده تا توان کشورمان را به هر شکل ممکن تضعیف کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: استکبار جهانی احساس می‌کند در این نبرد اقتصادی تا تیر ماه 94 می‌تواند ایران را با شکل و شمایل ضعیف پای مذاکرات هسته‌ای بنشاند و اراده خود را به این ملت تحمیل کند که ما در این موقعیت به ارزش و اعتبار سخنان گهربار مقام معظم رهبری در نشان دادن راهبرد اقتصاد مقاومتی پی می‌بریم که چگونه جلوتر از تدبیر خام دشمنان، معظم‌له با نظریه‌پردازی اقتصاد مقاومتی سعی کرده تا این کشور و ملت را از نبرد اقتصادی و شرایط بحرانی مطلع و آگاه کند.

حقیقت‌پور بیان کرد: به جرات می‌توان گفت که تحلیل‌گران خارجی بهتر از ما اقتصاد مقاومتی را درک کرده و آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و حتی در ملاقات‌هایی که با سران کشورهای خارجی و عمومی داریم آنها بیشتر از ما ارزش و اعتبار این نظریه بی‌نظیر مقام معظم رهبری را درک می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در کشورمان فقط به کارهای شعاری نظیر پلاکارد زدن و بنر زدن در حوزه مسائل اقتصاد مقاومتی اکتفا کردیم در حالی که باید در عمل توجه به این حوزه مورد دقت نظر باشد.

لایحه بودجه 94 بر اساس شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی در مجلس بررسی می‌شود

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در دیداری که اخیراً رئیس مجلس با مقام معظم رهبری داشتند تاکید بر این بود تا مجلس در روند تصویب لایحه بودجه سال آینده اگر قصد دخالت دارد تنظیم بودجه را به سمت شاخص‌ها و مولفه‌های اقتصاد مقاومتی سوق بدهد.

حقیقت‌پور این شاخصه‌ها را دفاع از حریم تولید داخلی و توجه جدی به بخش معدن بیان کرد و افزود: ما در این نبرد اقتصادی و بین‌المللی و رویارویی با کاهش قیمت نفت دو رویکرد را مدنظر داریم که رویکرد فرصت‌محور و رویکرد تهدیدمحور است که در فرصت‌محور ما باید از پایین آمدن قیمت نفت و صادرات آن به دید یک ظرفیت اساسی برای تغییر رویکرد اقتصادی کشور استفاده کنیم تا اقتصاد کشور بر پایه منهای نفت استوار شود.

وی گفت: در این نگاه ما باید از عربستان و آمریکا قدردان باشیم که با کاهش قیمت نفت تلنگری به مسئولان ما زده تا همه بسیج شوند تا اقتصاد نفتی کشور به اقتصاد تولیدمحور داخلی تغییر پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل نگاه تهدیدمحور را نگاه حیرانی و متحیر بودن در برابر سقوط قیمت نفت و بدون تحرک خاص اعلام کرد و ادامه داد: آن گونه که پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت تا 32 دلار امکان کاهش دارد که البته خود عربستان بیشترین ضرر و زیان را از این کاهش می‌بیند به طوری که 100 میلیارد دلار کشور عربستان با کسری روبه‌رو است اما برای آنهایی که در حال سقوط هستند این مسئله زیاد اهمیت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حقیقت‌پور در پایان سخنان خود گفت: نباید در این جنگ نابرابر ما با نشستن و غصه خوردن تسلیم منفعت‌طلبی غربی‌ها باشیم بلکه بهتر است با بهره‌گیری از توانمندی‌‌های خود در حل این مشکلات گام‌های جدی و اساسی را برداریم.

انتهای پیام/62001/ح40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها