امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136663
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 138
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بحرین در واکنش به درخواست محمد جواد طریف وزیر خارجه ایران برای آزادی «شیخ علی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بحرین در واکنش به درخواست محمد جواد طریف وزیر خارجه ایران برای آزادی «شیخ علی سلمان&

raquo; رئیس بزرگ‌ترین جمعیت معارض سیاسی بحرین، بار دیگر ایران را متهم به دخالت در امور خود کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنـا»، در بیانیه وزارت خارجه بحرین آمده است: اظهارات مخالف قانون و عُرف بین‌الملل محمد جواد طریف وزیر خارجه ایران درباره اقدامات قانونی بحرین در حق یکی از شهروندان بحرینی را محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: درخواست‌هایی در مورد چند تخلف قانونی صرفا مربوط به امور داخلی بحرین و دادستانی عمومی این کشور است که با مراعات کامل حقوق شخص مذکور (شیخ سلمان) و بر اساس قانون بحرین و بدون هیچ گونه تبعیض و بر اساس مساوات به آن رسیدگی خواهد شد تا امنیت و آرامش ملی برای همه بدون استثناء فراهم شود.

وزارت خارجه بحرین در پایان تاکید کرد تکرار اینگونه اظهارات غیر شایسته و تحریکات سیاسی، دینی و رسانه‌ای مستمر –به تعبیر این کشور- نتایج خطرناکی بر امنیت و آرامش خلیج فارس خواهد گذاشت.

محمد جواد ظریف چهارشنبه (دیروز) خواستار آزادی فوری شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین شد.

رژیم بحرین روز یکشنبه (8 دی) علی سلمان را بازداشت کرد و از تمدید مهلت بازداشت وی برای هفت روز خبر داد که این موضوع با واکنش شدید مردم داخلی و خارجی روبه‌رو شد.

تاکنون شخصیت‌ها و نهادها و جنبش‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی مانند آیت‌الله علی سیستانی در عراق و حزب‌الله در لبنان، نهادهای حقوق بشری مانند عفو بین‌الملل به بازداشت شیخ سلمان اعتراض و آن را محکوم کرده‌اند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها