امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136665
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 232
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سیدمحمد حسینی پیش از ظهر امروز در همایش بسیج و رسانه که به همت روابط عمومی سپاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سیدمحمد حسینی پیش از ظهر امروز در همایش بسیج و رسانه که به همت روابط عمومی سپاه صاحب‌الزمان با حضور جامعه خبری و رسانه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بسیجی صبر و تحمل و عمق بصیرت سیاسی و دینی است.

وی بیان کرد: روحیه بسیجی فقط در نبرد نظامی ضروری نیست بلکه گسترش و توسعه این روحیه در بین سطوح مختلف جامعه از ضروریات است.

حسینی تصریح کرد:‌ امام راحل بارها بر این نکته اذعان کردند که بسیج شجره طیبه‌ای است که آثار و برکات آن بر امت و نظام اسلامی مشتمل می‌‌شود، آثار و برکات بسیج امروز فرامنطقه‌ای است و در لبنان، یمن، بحرین، عراق و سوریه مشخص و مبرهن است.

وی اذعان کرد: مجاهدت، تلاش، پرکاری، استقامت و ایستادگی در برابر زیاده‌گویی از ویژگی‌های روحیه بسیجی است، بسیجی فرهنگی است که منتج به موفقیت و پیروزی می‌شود.

وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: روحیه بسیجی در حوزه رسانه به صورت حق‌گویی، عدل‌گویی و صداقت متبلور می‌شود حتی در زمانی که به ضرر منافع خبرنگار باشد.

وی گریزی به وقایع و جنایات فتنه 88 زد و گفت: سران فتنه و حامیان آنها کسانی بودند که سال‌ها بر سر سفره نظام نشسته و صدقه سر نظام و ولایت به جایی و منصبی رسیده بودند، اما در فتنه 88 با گستاخی تمام نمکدان را شکستند و حرمت‌شکن شدند.

حسینی عنوان کرد:‌ فتنه‌گران و حامیان آنان داعیه‌دار پیرو خط امام بودند آیا عقیده‌ای به فرمایش شریف امام راحل مبنی براینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است نداشتند که دست به آشوب زدند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و انقلاب اهل مکر و حیله هستند، گفت: امروز دشمن از هر مکر و حیله‌ای علیه نظام استفاده می‌کند.

* در فتنه 88 مثلث عبری، عربی و غربی شکست خورد

حسینی توضیح داد:‌ توجه به ابعاد مختلف فتنه دشمن از ویژگی‌های روحیه بسیجی است بر این اساس وظیفه خبرنگاران در راستای قوت نظام و اسلام در جهان و روشن کردن ماهیت خبیث و کثیف مستکبران است.

وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز کرد: در فتنه 88 مثلث عبری، عربی و غربی که علیه نظام وحدت کرده بودند شکست خورد و با اقتدار و افزونی قوت نظام اسلامی ماهیت استکباری سران دول این مثلث بر همگان روشن و مشخص شد.

وی تصریح کرد: در فتنه 88 عده‌ای براساس غفلت و جهالت در میدان دشمن بازی کردند و بر این اساس برخی خواص نتوانستند حق را از باطل تشخیص دهند، در سال 84 و 88 برخی خواص بر بصیرت و تصمیم مردم تمکین نکردند.

* نخستین جرقه‌های فتنه 88 از مخالفت‌های مدنی برخی خواص سال 84 آغاز شد

حسینی با اذعان به اینکه برخی ایرادات و اشکالات و مخالفت‌های مدنی صورت گرفته توسط برخی خواص در انتخابات 84 و گفتن این جمله که «نتایج را به خدا واگذار می‌کنم» نخستین جرقه‌های فتنه 88 و آشوب علیه نظام زده شد‌‌، یادآور شد: در حماسه 9 دی همچون سنوات دیگر و عرصه‌های متعدد رقم خورده دیگر سیاسی و دینی مردم ایران بر مستکبران و دشمنان داخلی و خارجی اثبات شد، اصرار بر دلایل واهی و توهمات توسط دیگران در سال 88 بدعتی بود که با هوشیاری رهبری پذیرفته نشد.

*فتنه‌گران با عمل خود در 88 دشمنان را به وجد آورند

وی یادآور شد: فتنه‌گران با اقدامات و عمل‌های خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال 88 کاری کردند که مدت‌ها بود دشمنان خارجی از انجام آن مستأصل شده بودند.

حسینی افزود: فتنه‌گران در فتنه 88 به گونه‌ای رفتار کردند و سخن گفتند که دشمنان خارجی قسم‌خورده نظام را به وجد آوردند و زمینه رقص و پای‌کوبی آنها را فراهم کردند و این جرم کمی نیست.

وی تصریح کرد: بیان نقاط قوت و ضعف و انتقاد در کنار حفظ حرمت و شأنیت و عزت نظام و مصالح ارزشمند است و ما معتقدیم که هدف وسیله را توجیه نمی‌کند.

وزیر سابق ارشاد و فرهنگ اسلامی گفت: پروژه کشت‌ سازی، ترویج شایعات، دامن زدن به اختلافات، تشویش اذهان عمومی و دروغ‌سازی از جمله ترفند‌های دشمنان غربی و فتنه‌گران در فتنه88 بود.

*‌ یکی از گزینه‌های وزارت علوم با حضور بسیج در فضای دانشگاه صراحتاً مخالف بود

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های یک بسیجی که در حوزه رسانه متبلور می‌شود، صبر و تحمل، ایستادگی، مقاومت و عشق به کار و رعایت اصول و چهارچوب‌ها است.

حسینی تاکید کرد: بسیج امروز به یک فرهنگ عمومی برای جامعه ما مبدل شده و یکی از دستاورد‌های بسیج، دشمن‌شکنی آن و مقابله با تهاجمات آنها است.

وی افزود: بسیج از چنان دستاورد‌ها و برکاتی برخوردار است که حتی خشم دشمنان داخلی را درآورده است، به نحوی که یکی از گزینه‌های معرفی‌شده از سوی دولت به مجلس برای وزارت علوم، سند مکتوبی را مبنی بر مخالفت برای ادامه حضور بسیج در فضای دانشگاه‌ها امضاء کرده بود.

*‌ در فتنه 88 خنده دشمن غبار غم را بر دل رهبری نشاند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران گفت: برخی از رسانه‌های داخلی در سال 88 و سال‌های اخیر به تریبون سران آمریکایی و غربی علیه اسلام تبدیل شده‌اند، زدن تیترهایی برای دولتی که برخاسته از آراء مردم بوده چون« دولت کودتا» در سال 88 مصداق بارز این ادعا است.

وی اظهار کرد: از بزرگترین جرم‌های فتنه‌گران جدا نکردن مرز خود با گروه‌هایی چون سلطنت‌طلبان، منافقین، گروه تروریستی ریگی و خائنان لندن‌نشین است.

حسینی ادامه داد: همین عمل فتنه‌گران و همکاری با دشمنان خارجی، افرادی که دل در گرو حیات نظام اسلامی در جهان ندارند و در فتنه88 از تضعیف نظام خوشحال بودند، غم را بر دل رهبری نشاند.

انتهای پیام/63030/ش40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها