امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1367
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت و در ادامه رسیدگی به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت و در ادامه رسیدگی به جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، مواد 13 و 14 این طرح را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت در ابتدا با اصل و حذف ماده 13 طرح مذکور مخالفت کردند و ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس این ماده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داد اما نمایندگان خواستار بیان پیشنهادات اصلاحی شدند که رئیس جلسه با مطرح شدن این پیشنهادات موافقت کرد و بار دیگر بررسی ماده 13 در صحن علنی مطرح شد.

در این جلسه محمدحسین فرهنگی عضو هیئت‌رئیسه مجلس پیشنهاد اصلاحی در ماده 13 را مطرح کرد که به تصویب وکلای ملت رسید.

بر این اساس مقرر شد ماده 223 فعلی آئین‌نامه داخلی به شرح ماده 13 این طرح اصلاح شود.

به موجب مصوبه مجلس،‌ هئیت‌رئیسه موظف شد بلافاصله طرح استیضاح را به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع کند. کمیسیون مکلف است حداکثر ظرف یک هفته با دعوت از استیضاح کنندگان و وزیر مربوطه موارد استیضاح را بررسی کند. پس از مدت مذکور در صورتی که حداقل 10 نفر از امضاءکنندگان استیضاح از طرح آن منصرف نشوند، در اولین جلسه علنی،‌ طرح استیضاح اعلام وصول می‌شود و پس از اعلام وصول،‌کاهش امضاء تأثیری در مطرح شدن استیضاح در موعد مقرر ندارد، مگر اینکه همه نمایندگان امضاءکننده از انجام آن صرف نظر کنند.

وکلای ملت با 137 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از 195 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را مصوب کردند.

همچنین مواد 73 و 237 فعلی آئین‌نامه داخلی مجلس طبق مصوبه پارلمان اصلاح عبارتی شدند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها