امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136701
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد عضو فرهنگستان علوم و استاد حوزه و دانشگاه، در همایش «پیامبر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد عضو فرهنگستان علوم و استاد حوزه و دانشگاه، در همایش «پیامبر رحمت و امید» که صبح امروز (پنجشنبه11 دیماه) در دانشگاه تهران برگزار شد به تشریح مبانی زندگی اسلامی پرداخت و گفت: ما نباید زندگی خود را زندگی شریعتی و تنها بر پایه شریعت استوار کنیم بلکه زندگی آرمانی، زندگی مبتنی بر اخلاق است چرا که پیامبر برای مکارم بخشیدن به اخلاق مبعوث شد تا بشر زندگی آرمانی داشته باشد.

وی ادامه داد: برای رسیدن به یک آرامش تنها راه این است که زندگی آرمانی و مبتنی بر اخلاق را ابلاغ کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در زندگی اسلامی انسان دیگری را می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: پذیرفتن دیگری در زمره اخلاق بسیار مهم است اما اکنون شاهدیم که انسان دیگری را نمی‌پذیرد و حاضر نیست دیگری را تحمل کند.

عضو فرهنگستان علوم با بیان اینکه اقوام، مذاهب و نزاع‌ها بر این اساس است که انسان دیگری را نمی‌پذیرد، خاطرنشان کرد: قرآن مجید اخلاق اسلامی را در محور احسان تعریف می‌کند و از انسان می‌خواهد که صفات الهی را تمرین کند تا بتواند آن را تحقق ببخشد.

وی ادامه داد: مهمترین توهین به اسلام این است که بگوییم تو نمی‌فهمی  و من می‌فهمم در حالی که این توهین به کرامت بشری است.

آیت‌الله محقق داماد،‌اظهار داشت: این موضوع در رابطه با دین هم صدق می‌کند، چه اصراری است که بگوییم فرد دیگری دین مرا داشته باشد.

عضو فرهنگستان علوم با اشاره به اصول حقوق بشر، خاطرنشان کرد: امروز یکی از اصول حقوق بشر این است که هرکس هرگونه دوست دارد فکر کند حتی اگر فکرش خطا باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان اظهار داشت: ما به پیامبر اسلام ظلم کردیم و حق وی را ادا نکردیم در حالیکه ما به پیغمبر ایمان می‌آوریم زیرا عین رحمت است و باید ساحت مقدس وی را از انتصابات دروغ بزداییم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها