امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136705
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، روز گذشته با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، روز گذشته با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

جلالی در این نشست با اشاره به وضعیت فعلی بازار بورس، اظهار داشت: بازار بورس در سال جاری آن‌چنان که باید رضایت‌بخش نبوده است و نوسانات بسیاری در این بازار در 9 ماه گذشته مشاهده شده است.

وی بازار بورس را از ابزارهای مناسب و کارآمد در جمع‌آوری نقدینگی‌های سرگردان و انتقال آن به بخش تولید دانست و افزود: با اتخاذ سیاست‌ها و تصمیمات اصولی می‌توان زمینه‌های مشوق جهت جذب سرمایه‌ها در بورس را فراهم آورد.

نماینده شاهرود در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: حباب‌های ناگهانی ایجاد شده در بازارهایی همچون سکه و ارز باعث شده است تا حجم نقدینگی مؤثر در بورس به سمت بازارهای هیجانی نتقال پیدا کند که این برای اقتصاد کشور مضر خواهد بود.

وی افزود: نوسانات پرتلاطم قیمت نفت در بازارهای جهانی، تغییرات نرخ سود بانکی و تصمیمات غیرکارشناسی در قبال برخی صنایع و بخش‌های تولیدی باعث روگردانی سرمایه‌گذاران از بورس شده است که باید با تقویت اقتصاد غیرنفتی و ایجاد ثبات در تصمیم‌گیری، از فرار نقدینگی‌های مورد نیاز بخش تولید جلوگیری کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی، یادآور شد: نخستین پله رسیدن به اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و افق‌های سند چشم‌انداز، توجه به درآمدهای غیرنفتی و کاهش وابستگی به نفت است که در تقویت این عامل باید به بخش خصوصی و حضور آن در اقتصاد کشور به طور جدی و عمل‌گرا توجه شود.

به گزارش فارس، در ادامه این دیدار محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با اشاره به وضعیت بازار سهام، گزارشی از عمکلرد فعلی این سازمان ارائه کرد.

وی رونق بازار بورس را نیازمند همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه دانست و تأکید کرد: جهت جذب سرمایه‌ها در بورس و ایجاد مشوق، باید دغدغه‌های سرمایه‌گذاران از بی‌ثباتی بازار و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده رفع شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با تأکید بر تلاش در جهت رونق بورس، بر لزوم همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس جهت ارتقای همکاری‌های کارشناسی تأکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها