امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136718
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
علی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره مبارزه با فساد اداری، گفت: ما قوانین خوب در زمینه مبارزه با ...

علی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره مبارزه با فساد اداری، گفت: ما قوانین خوب در زمینه مبارزه با فساد و دیگر مسائل کم نداریم. ما کاری که باید بکنیم این است که قوانین اگر احتیاج به تنقیح دارد آن را انجام دهیم.

وی افزود: باید شفافیت را در زمینه اجرا زیاد کنیم و اختیارات شخصی افراد تا حتی‌المقدور کم کنیم و این بدان معناست که اگر هر شخصی در هر جایگاه نشسته بود نباید از جایگاه خود سوءاستفاده کند.

این حقوقدان اضافه کرد: باید فرهنگ رفتن راه‌های میانبر را هم در جامعه بربچینیم. چون همه ما وقتی مورد ظلم قانون قرار می‌گیریم اعتراض می‌کنیم ولی وقتی یک امتیازی به ما داده می‌شود به دلیل عدم قانونگرایی از آن امتیاز استفاده می‌کنیم.

صابری ادامه داد: مبارزه با فساد در همه جای دنیا یک کم ایثار می‌خواهد. باید از مردم توقع این را داشت که اگر در مقابل رانتی قرار گرفتند از آن استفاده نکنند. اگر تمام این‌کارها با هم صورت بگیرد می‌توان فساد را به حداقل رساند.

وی اظهار داشت: هیچ سیستمی نمی‌تواند مدعی باشد که فساد را به صفر رسانده است زیرا فساد متاسفانه از خصوصیات ذاتی انسان است. یکی از راه‌های کم کردن فساد همین شفاف‌سازی است و باید توجه داشت که شفاف‌سازی بیان کردن فساد سه هزار میلیاردی و امثال آن نیست، مرحوم کاتوزیان می‌گفت گاهی تخلف یک دادرس در یک منطقه دورافتاده از تخلف رئیس‌جمهور مضرتر است زیرا تخلف رئیس‌جمهور را همه می‌بینند ولی تخلف آن دادرس را کسی نمی‌بیند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها