امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136720
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، امروز دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه این شورا برگزار شد. مهدی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، امروز دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه این شورا برگزار شد.
مهدی چمران حدود 9 سال سکاندار این شورا بود و عبدالرضا بصیری پور نماینده خراسان رضوی دو کاندید ریاست بر شورای عالی استان‌ها بودند که در ابتدا بصیری پور در جمع اعضای شورا، اظهار داشت: شأن شورا در کشور رعایت نشده است و ارتباط تنگاتنگ با دولت ضروری است.
تا به کی باید نماینده‌ای از تهران ریاست شورا را برعهده داشته باشد
بصیری پور یادآور شد: باید پیوند بین شوراها برقرار شود و در دبیرخانه شورا از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کرد.
 وی بیان داشت: باید از تمام ظرفیت‌های شورا برای پیشرفت کشور استفاده کرد و دولتی‌ها برای ارتباط با شوراها باید در صف باشند تا به آن‌ها وقتی داده شود.
وی گفت‌: تا به کی باید نماینده‌ای از تهران ریاست شورا را برعهده داشته باشد.
در ادامه مهدی چمران بیان داشت: هنوز به جایگاه واقعی شورای عالی استان‌ها دست نیافته‌ایم. در این مدت شورای عالی استان‌ها تلاش خود را کرده است که در دولت و مجلس شورای اسلامی جایگاه خود را حفظ کند و تا کنون تعامل با نمایندگان خوب بوده است.
چمران یادآور شد: لایحه دولت در خصوص قانون شوراها حداقل تا پایان سال در کمیته‌های فرعی که متشکل از شهرها و کلانشهر‌ها است مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در پایان رأی گیری از میان 74 رأی مأخوذه برای ریاست شورای عالی استان‌ها غلامرضا بصیری پور عضو شورای شهر خراسان رضوی با 42 رأی رئیس شورای عالی استان‌ها شد.
در ادامه این جلسه انتخابات هیات رییسه انجام شد که از میان سه کاندید نایب رئیسه شورای عالی استان‌ها ایرج سلیمان زاده با کسب 35 رأی و حسن فریدونی با کسب 34 رأی به مرحله دوم انتخابات نایب رئیسه راه یافتند که در پایان رأی گیری مرحله دوم ایرج سلیمان زاده، نماینده آذربایجان غربی با کسب 38 رأی برای یک سال به عنوان نائب رئیس شورای عالی استان‌ها برگزیده شد.
همچنین در ادامه جلسه انتخابات برای تعیین سخنگوی چهارمین دوره شورای عالی استان‌ها برگزار شد که احد چگینی، نماینده استان قزوین با 54 رای به عنوان سخنگوی این شورا برگزیده شد.
برای منشی گری چهارمین دوره شورای عالی استان‌ها نیز از میان 11 کاندید شش نفر به عنوان کاندید به ترتیب زیر انتخاب شدند.
دهواری با 46 رأی به عنوان منشی اول، محمدی با 44 رأی ، مهدوی با 43 رأی، درویشی 42 رأی، کارآموز 40 رأی و کریمی نیز با 40 رأی به ترتیب به عنوان منشی‌های چهارمین دوره شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.
در حاشیه جلسه امروز شورای عالی استان‌ها و پس از رای‌گیری‌ها و انتخاب بصیری‌پور از سوی برخی از اعضای شورا پیروزی اصلاح طلبان مطرح می‌شد که هر دو کاندید این موضوع را تکذیب کردند  و اعلام شد جناح سیاسی پیروز این انتخابات نبود.
به گزارش فارس، چمران، تا اول بهمن رئیس شورای عالی استان‌ها است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها