امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136721
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار گزارش "ضیافت شام مقام ارشد دولتی در آستانه انتخابات شورای عالی استان‌ها" ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتشار گزارش "ضیافت شام مقام ارشد دولتی در آستانه انتخابات شورای عالی استان‌ها" مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جوابیه‌ای ارسال نموده است که به شرح زیر است.

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

با سلام

با توجه به درج خبری با عنوان "ضیافت شام مقام ارشد دولتی در آستانه انتخابات شورای عالی استان‌ها" در سایت آن خبرگزاری، دستور فرمایید تا مطابق قانون، جوابیه زیر در آن سایت منتشر گردد.

به دنبال جلسه‌ای که اعضای شوراهای اسلامی استان خراسان رضوی با جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در جریان سفر ریاست محترم جمهوری در شهریور ماه سال جاری در مشهد داشتند و طرح مسایل و مشکلات شوراهای اسلامی استان خراسان رضوی، درخواست نمودند تا در راستای طرح مسایل از سوی شوراهای اسلامی سایر استان‌های کشور و به هنگام حضور اعضا در تهران برای شرکت در اجلاس شوراها، جلسه‌ای با عنوان "هم‌اندیشی راهکارهای توسعه پایدار برای تمامی نقاط کشور" هم با ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار شود.

از این رو با هدف بهره‌مندی از همه نظرها و پیشنهادها در ارتباط با شوراهای اسلامی، از جناب آقای مهندس مهدی چمران رییس محترم شورای عالی استان‌ها هم دعوت به عمل آمد تا با دیگر اعضای در این جلسه حضور به هم رسانند. این مطلب نیز از سوی روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای عالی استان‌ها به همه اعضا پیامک گردید که در نهایت جلسه مذکور با حضور جناب آقای دکتر نوبخت و بیش از 120 نفر از اعضای شوراهای اسلامی سراسر کشور تشکیل گردید و نمایندگان همه استان‌ها به طرح مطالب پیرامون مشکلات مبتلا به و لزوم ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی در برنامه ششم پرداختند و مقرر گردید در جلسه بعدی که در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد طرح مکتوب در ارتباط با جایگاه شوراهای اسلامی در برنامه ششم توسعه، به معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه شود.

بنابراین هر گونه القای خبری مبنی بر سیاسی یا انتخاباتی بودن این جلسه مدیریتی که در آن عموم اعضای محترم شوراهای اسلامی بدون توجه به گرایش‌های سیاسی حضور داشتند، خبری غیر واقعی و عاری از اخلاق حرفه‌ای است و انتظار می‌رود که از این پس در انتشار هر خبر واصله اندکی نسبت به چگونگی آن تامل شود.

توضیحات فارس

1-سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با برگزاری جلسه با اعضای شورای عالی استانها، مهر تاییدی بر واقعی بودن گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بوده است.

2-با توجه به این که دعوتنامه مذکور از جانب آقای بصیری پور(کاندیدای ریاست شورا) امضا و ارسال شده، نه معاونت برنامه ریزی، پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای تنویر افکار عمومی خواستار بیان موضع شفاف معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در خصوص اطلاع یا عدم اطلاع از این دعوت و ضیافت شام، در جهت رفع شائبه دخالت دولت در انتخابات شده بود.

3-علی القاعده بر اساس آئین نامه شواری عالی استان‌ها می‌بایست این دعوت از کانال رسمی و ریاست شورای عالی استان‌ها یعنی مهدی چمران یا هیات رئیسه صورت می‌گرفت نه رئیس شورای یک استان که در انتخابات خود نیز کاندیدا شده است.

4-سوال اینجاست که آیا برای معاونت محترم برنامه ریزی مقدور نبوده است برای عدم ایجاد ابهام در اذهان عمومی، برگزاری این ضیافت را بجای شب انتخابات موکول به بعد از بر گزاری انتخابات کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها