امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136722
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
عطاالله سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: اتفاقات ناگواری مانند زلزله بم، ورزقان و دیگر رخدادهای دیگر در کشور ما ...

عطاالله سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: اتفاقات ناگواری مانند زلزله بم، ورزقان و دیگر رخدادهای دیگر در کشور ما به وقوع پیوست که حوادث بسیار سنگینی بودند اما مدیریت مناسب توانست بحران& zwnj;های بعد از حوادث را به خوبی مدیریت کند. اگرچه لازم است پیش بینی بحران‌های سنگین را داشته باشیم تا خودمان را آماده کنیم و من فکر میکنم ما باید برای حوادث شدیدتر، مدیریت کلان در همه زمینه‌ها را تمرین کنیم. به عنوان مثال در کلان شهری مثل تهران زیر ساخت‌های شهری بسیار ضعیف و احتمال خسارت به این زیر ساخت ها بسیار است لذا باید برنامه ریزی، تمرین و آموزش داشت و مهارت‌های لازم را آموخت.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه ریزی برای مقابله با بحران بیان داشت: ما در بحث مدیریت بحران کشور باید یک راهبرد و هدف کلی داشته باشیم و تا براساس آن بتوانیم مدیریت و برنامه ریزی کنیم.
وی افزود: ما باید آمادگی لازم برای مقابله با یک بحران شدید را داشته باشیم چرا که کشور ما از لحاظ وقایع طبیعی یک کشور حادثه خیز است.
سلطانی صبور در پایان با اشاره به توانمند سازی‌ها درحوزه مدیریت بحران گفت: برای نشان دادن توانمندی‌های موجود، وزارت کشور که متولی اصلی این موضوع است باید امکانات و مهارت‌های خود و سازمان مدیریت بحران را طراحی و پیش بینی کند و ایجاد و برگزاری یک نمایشگاه تخصصی در این حوزه و نشان دادن تجهیزات و امکانات نیز میتواند یکی از راه های مهم در ارزیابی توانمندی ها و کمبودهای موجود باشد و باید بگویم در نهایت همه این مسائل قطعا لازم است با اقدامات هماهنگ عملی همراه باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها