امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136733
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در جدیدترین تحولات جاری در بحران سوریه روز گذشته یکی از صفحات اجتماعی اینترنتی به نام ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در جدیدترین تحولات جاری در بحران سوریه روز گذشته یکی از صفحات اجتماعی اینترنتی به نام « مردان قله – کتیبه کوه» (رجال القمه – کتیبه الجبل) که خود را از هواداران نظام سوریه و یکی از کتیبه‌های «دفاع مردمی» این کشور معرفی کرده است، از تشکیل اولین «گروه استشهادی» در سوریه خبر داد.

کتیبه الجبل که در قله «نبی یونس» در ریف لاذقیه، واقع در غرب سوریه فعالیت می‌کند، اعلام کرد که این گروه استشهادی فعالیت‌های خود را علیه گروه‌های تروریستی مسلح آغاز خواهد کرد و آنها را که قصد دارند، وجهه اسلام را تحریف کنند، هدف قرار خواهد داد تا پرچم سوریه همچنان سربلند در این کشور به اهتزاز در آید.

منطقه ریف لاذقیه از مارس 2013 بود که مورد حمله گروه‌های تروریستی تکفیری که اغلب چچنی بودند و از سوی ترکیه به صورت مستقیم حمایت می‌شدند، مورد حمله قرار گرفت و مناطقی از آن به تصرف این گروه‌ها درآمد.

استان لاذقیه و ریف آن به دلیل قرار گرفتن در جوار دریای مدیترانه و راه داشتن به آب‌های آزاد اهمیت بسیاری برای گروه‌های تروریستی مسلح از جمله داعش و جبهه النصره دارد که تلاش می‌کنند، با تسلط بر منفذی دریایی با دنیای خارج در ارتباط باشند.

تسلط هریک از گروه‌های تروریستی مسلح بر منفذی دریایی به معنای رهایی آنها از وابستگی به کشورهایی همچون ترکیه و اردن است که برای دستیابی به تجهیزات نظامی و یا هر نوع کمک ارسالی از سوی طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی نیاز دارند، لازم است از خاک این دو کشور عبور کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار